FedEx na lotnisku Katowice-Pyrzowice

C

08-12-2016

FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, otworzyła w ubiegłym tygodniu swój oddział na nowym terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice. Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej rozwój sieci transportowej firmy w Europie i na świecie.     „Nasz oddział na terenie nowo otwartego terminala lotniska w Pyrzowicach daje nam możliwość podwojenia ilości wysyłanych paczek. Zastosowanie nowoczesnej infrastruktury pozwoli jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać naszych klientów oraz pomoże firmom, które eksportują swoje towary, pozostać konkurencyjnymi”  mówi Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.   FedEx jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na międzynarodowe usługi logistyczne za pomocą placówek znajdujących się na terenie terminali lotniczych w Katowicach i w Warszawie. Firma obsługuje 16 lotów tygodniowo, które łączą Polskę z globalną siecią FedEx. Umożliwia to dostarczenie paczki do ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie, w czasie od trzech do pięciu dni roboczych, głównie w Ameryce Północnej i Azji. W Pyrzowicach zlokalizowana została również stacja kurierska, co pozwala na wydłużenie czasu odbiorów i tym samym usprawnia i przyspiesza proces wysyłki paczek.   Nowa lokalizacja posiada większą przepustowość – całkowita powierzchnia magazynu FedEx zwiększa się do 750 m², a powierzchnia biurowa – do 203 m². Pojemniejszy jest również magazyn celny. Placówka została wyposażona w innowacyjny system przenośników wałkowych z napędem, skracający czas transferu przesyłek oraz w wagę najazdową o maksymalnej nośności 10 ton, zwiększającą dokładność ważenia frachtu.   W ciągu ostatnich lat FedEx dokonał kilku inwestycji w Polsce. Od 2012 roku otworzył 2 sortownie, w Łodzi i Chorzowie. W 2012 roku przejął polską firmę kurierską Opek. Ostatnio, FedEx otworzył swój nowy oddział w Chorzowie, który wspiera firmy działające w regionie Górnego Śląska. Wszystkie inwestycje są o tyle ważne, że polskie firmy z roku na rok coraz chętniej eksportują swoje towary. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.) szacuje, że we wrześniu b.r. polski eksport wzrósł o 4% r/r, a jego wartość wyniosła 15,7 mld euro.  

1FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych, otworzyła w ubiegłym tygodniu swój oddział na nowym terminalu lotniska Katowice-Pyrzowice. Inwestycja ta jest częścią strategii zakładającej rozwój sieci transportowej firmy w Europie i na świecie.

 

 

„Nasz oddział na terenie nowo otwartego terminala lotniska w Pyrzowicach daje nam możliwość podwojenia ilości wysyłanych paczek. Zastosowanie nowoczesnej infrastruktury pozwoli jeszcze szybciej i sprawniej obsługiwać naszych klientów oraz pomoże firmom, które eksportują swoje towary, pozostać konkurencyjnymi”  mówi Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.

 

FedEx jest w stanie sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na międzynarodowe usługi logistyczne za pomocą placówek znajdujących się na terenie terminali lotniczych w Katowicach i w Warszawie. Firma obsługuje 16 lotów tygodniowo, które łączą Polskę z globalną siecią FedEx. Umożliwia to dostarczenie paczki do ponad 220 krajów i terytoriów na całym świecie, w czasie od trzech do pięciu dni roboczych, głównie w Ameryce Północnej i Azji. W Pyrzowicach zlokalizowana została również stacja kurierska, co pozwala na wydłużenie czasu odbiorów i tym samym usprawnia i przyspiesza proces wysyłki paczek.

 

Nowa lokalizacja posiada większą przepustowość – całkowita powierzchnia magazynu FedEx zwiększa się do 750 m², a powierzchnia biurowa – do 203 m². Pojemniejszy jest również magazyn celny. Placówka została wyposażona w innowacyjny system przenośników wałkowych z napędem, skracający czas transferu przesyłek oraz w wagę najazdową o maksymalnej nośności 10 ton, zwiększającą dokładność ważenia frachtu.

 

W ciągu ostatnich lat FedEx dokonał kilku inwestycji w Polsce. Od 2012 roku otworzył 2 sortownie, w Łodzi i Chorzowie. W 2012 roku przejął polską firmę kurierską Opek. Ostatnio, FedEx otworzył swój nowy oddział w Chorzowie, który wspiera firmy działające w regionie Górnego Śląska. Wszystkie inwestycje są o tyle ważne, że polskie firmy z roku na rok coraz chętniej eksportują swoje towary. Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE S.A.) szacuje, że we wrześniu b.r. polski eksport wzrósł o 4% r/r, a jego wartość wyniosła 15,7 mld euro.

 

3567

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C