FedEx otwiera nowy hub we Włoszech

C

14-02-2017

FedEx Express ogłosił otwarcie nowego hubu na Europę południową, zlokalizowanego na lotnisku Mediolan-Malpensa. Opierając się o dotychczasową obecność i 30-letnie doświadczenie na rynku włoskim, firma stawia krok w kierunku rozwoju na terenie Europy.   „Z uwagi na to, iż 95% światowych konsumentów mieszka poza granicami USA,  FedEx skupia  się na ekspansji w regionach, które napędzają rentowny rozwój. To z kolei pomaga przełamywać bariery i umożliwia naszym klientom dotarcie na nowe rynki”  stwierdził prezes i dyrektor generalny FedEx Express, David Cunningham. „Łączenie ludzi oraz możliwości, przełoży się na rozwój biznesu, większą liczbę miejsc pracy, a także bardziej efektywny system transportu towarów, czego rezultatem będzie wzrost ekonomiczny”.   Hub o powierzchni 35 000 m² jest wyposażony w rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność sortowania przesyłek o 25%, co umożliwi FedEx obsługę rosnącej liczby przesyłek.   „Rozbudowa naszego hubu w porcie lotniczym Malpensa stanowi kluczowy element strategii zakładającej ekspansję naszej sieci transportowej. Przełoży się to na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na całym świecie”  powiedział David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT. „Nowe centrum na Europę południową to kolejny krok w procesie budowy wiodącej europejskiej sieci logistycznej”.   „Tylko we Włoszech, liczba klientów robiących zakupy przez Internet podwoiła się na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Przewiduje się, że w 2016 roku transakcji on-line było o 17% więcej, niż w roku poprzednim.”  – mówi Binks.   Dążenie włoskich firm do globalnej ekspansji jest teraz widoczne bardziej, niż kiedykolwiek. To z kolei przyczyniło się do większego zapotrzebowania na międzynarodowy transport lotniczy. W ostatnich 12 miesiącach odnotowano dwucyfrowy wzrost liczby przesyłek nadawanych z Włoch i transportowanych przez FedEx na inne rynki.   FedEx Express działa we Włoszech od 1986 roku. Port lotniczy Malpensa stał się głównym hubem FedEx w 1992 roku. Jest on położony w Lombardii, jednym z najbardziej aktywnych ekonomicznie regionów we Włoszech: ponad 60% włoskich produktów przeznaczonych na eksport wytwarzanych jest w promieniu 250 km od lotniska. Zlokalizowanych jest tu 40% wszystkich włoskich firm, generujących blisko połowę włoskiego PKB.   FedEx wprowadził bezpośredni lot cargo z Włoch do światowego centrum dystrybucyjnego FedEx Express w Memphis, w stanie Tennessee, co pozwoliło skrócić czas transportu pomiędzy Włochami, a USA.  

MLP1FedEx Express ogłosił otwarcie nowego hubu na Europę południową, zlokalizowanego na lotnisku Mediolan-Malpensa. Opierając się o dotychczasową obecność i 30-letnie doświadczenie na rynku włoskim, firma stawia krok w kierunku rozwoju na terenie Europy.

 

„Z uwagi na to, iż 95% światowych konsumentów mieszka poza granicami USA,  FedEx skupia  się na ekspansji w regionach, które napędzają rentowny rozwój. To z kolei pomaga przełamywać bariery i umożliwia naszym klientom dotarcie na nowe rynki”  stwierdził prezes i dyrektor generalny FedEx Express, David Cunningham. „Łączenie ludzi oraz możliwości, przełoży się na rozwój biznesu, większą liczbę miejsc pracy, a także bardziej efektywny system transportu towarów, czego rezultatem będzie wzrost ekonomiczny”.

 

Hub o powierzchni 35 000 m² jest wyposażony w rozwiązania technologiczne, zwiększające efektywność sortowania przesyłek o 25%, co umożliwi FedEx obsługę rosnącej liczby przesyłek.

 

„Rozbudowa naszego hubu w porcie lotniczym Malpensa stanowi kluczowy element strategii zakładającej ekspansję naszej sieci transportowej. Przełoży się to na większą wydajność i ułatwi kontakty biznesowe w Europie i na całym świecie”  powiedział David Binks, prezes FedEx Express Europe i dyrektor generalny TNT. „Nowe centrum na Europę południową to kolejny krok w procesie budowy wiodącej europejskiej sieci logistycznej”.

 

„Tylko we Włoszech, liczba klientów robiących zakupy przez Internet podwoiła się na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Przewiduje się, że w 2016 roku transakcji on-line było o 17% więcej, niż w roku poprzednim.”  – mówi Binks.

 

Dążenie włoskich firm do globalnej ekspansji jest teraz widoczne bardziej, niż kiedykolwiek. To z kolei przyczyniło się do większego zapotrzebowania na międzynarodowy transport lotniczy. W ostatnich 12 miesiącach odnotowano dwucyfrowy wzrost liczby przesyłek nadawanych z Włoch i transportowanych przez FedEx na inne rynki.

 

FedEx Express działa we Włoszech od 1986 roku. Port lotniczy Malpensa stał się głównym hubem FedEx w 1992 roku. Jest on położony w Lombardii, jednym z najbardziej aktywnych ekonomicznie regionów we Włoszech: ponad 60% włoskich produktów przeznaczonych na eksport wytwarzanych jest w promieniu 250 km od lotniska. Zlokalizowanych jest tu 40% wszystkich włoskich firm, generujących blisko połowę włoskiego PKB.

 

FedEx wprowadził bezpośredni lot cargo z Włoch do światowego centrum dystrybucyjnego FedEx Express w Memphis, w stanie Tennessee, co pozwoliło skrócić czas transportu pomiędzy Włochami, a USA.

 

MLP2MLP3MLP4

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C