FedEx pomaga Świętemu Mikołajowi

C

06-12-2016

Dziś, w Dniu św. Mikołaja, potrzebujące dzieci z Polski otrzymały prezenty w ramach programu FedEx Cares, zrealizowanego z Fundacją United Way Polska. Pracownicy polskich oddziałów FedEx Express, spółki zależnej FedEx Corp. ufundowali blisko 100 prezentów i dostarczyli je do 90 rodzin w Warszawie, Krośnie i Raciborzu. Paczki zawierały zabawki, gry, ubrania i książki, o które dzieci prosiły w napisanych przez siebie „Listach do Świętego Mikołaja”.   Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, 10% dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie . FedEx już od ponad dwóch lat współpracuje z Fundacją United Way Polska, by pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jest to część zobowiązania firmy, która aktywnie wspiera lokalne społeczności. United Way jest globalną fundacją, posiadającą blisko 1800 oddziałów w 41 krajach. Jej misją jest niesienie pomocy w zakresie opieki społecznej, ochrony zdrowia i aktywizacji zawodowej.   „Nasi pracownicy są zawsze chętni do wspierania lokalnych społeczności. Jesteśmy niezwykle dumni z ich szczodrości i zaangażowania w tworzenie pozytywnych zmian. Dzięki naszym wspólnym działaniom, możemy pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej” – powiedział Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.   „FedEx w Polsce wspiera naszą fundację od 2014 roku. Razem pracowaliśmy przy kilku fantastycznych projektach, szczególnie w zakresie rozwoju dzieci i wyrównywania zaległości edukacyjnych tych, którzy pochodzą z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Doceniamy zaangażowanie FedEx w te inicjatywy” – mówi Maja Surowicz, Prezes Zarządu Fundacji United Way Polska.   FedEx Cares to charytatywna platforma firmy, w ramach której do 2020 roku FedEx zainwestuje 200 mln dolarów w ponad 200 społecznościach, aby stworzyć szanse i wykreować pozytywne zmiany na całym świecie. Lokalni wolontariusze uzupełniają i wzbogacają te inwestycje społeczne.   W Polsce, FedEx wspiera Fundację United Way i pomaga ubogim dzieciom również poprzez takie projekty, jak Światoteki (świetlice dla dzieci), Pierwszy Dzwonek (dostarczanie paczek z przyborami szkolnymi) oraz w ramach całego obszaru związanego z działaniami edukacyjnymi. W tym roku, członkowie zespołów FedEx z Warszawy i okolic uczestniczyli również w warsztatach twórczych z dziećmi, pomogli także w pracach budowlanych w jednej z placówek dla młodzieży. W ubiegłym roku, pracownicy FedEx zebrali 2 tony produktów, które następnie przekazane zostały ponad 100 potrzebującym rodzinom.  

FedExCares 2Dziś, w Dniu św. Mikołaja, potrzebujące dzieci z Polski otrzymały prezenty w ramach programu FedEx Cares, zrealizowanego z Fundacją United Way Polska. Pracownicy polskich oddziałów FedEx Express, spółki zależnej FedEx Corp. ufundowali blisko 100 prezentów i dostarczyli je do 90 rodzin w Warszawie, Krośnie i Raciborzu. Paczki zawierały zabawki, gry, ubrania i książki, o które dzieci prosiły w napisanych przez siebie „Listach do Świętego Mikołaja”.

 

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego, 10% dzieci w Polsce żyje w skrajnym ubóstwie . FedEx już od ponad dwóch lat współpracuje z Fundacją United Way Polska, by pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Jest to część zobowiązania firmy, która aktywnie wspiera lokalne społeczności. United Way jest globalną fundacją, posiadającą blisko 1800 oddziałów w 41 krajach. Jej misją jest niesienie pomocy w zakresie opieki społecznej, ochrony zdrowia i aktywizacji zawodowej.

 

„Nasi pracownicy są zawsze chętni do wspierania lokalnych społeczności. Jesteśmy niezwykle dumni z ich szczodrości i zaangażowania w tworzenie pozytywnych zmian. Dzięki naszym wspólnym działaniom, możemy pomóc tym, którzy potrzebują tego najbardziej” – powiedział Mariusz Mik, dyrektor zarządzający FedEx Express Polska.

 

„FedEx w Polsce wspiera naszą fundację od 2014 roku. Razem pracowaliśmy przy kilku fantastycznych projektach, szczególnie w zakresie rozwoju dzieci i wyrównywania zaległości edukacyjnych tych, którzy pochodzą z rodzin znajdujących się w niekorzystnej sytuacji. Doceniamy zaangażowanie FedEx w te inicjatywy” – mówi Maja Surowicz, Prezes Zarządu Fundacji United Way Polska.

 

FedEx Cares to charytatywna platforma firmy, w ramach której do 2020 roku FedEx zainwestuje 200 mln dolarów w ponad 200 społecznościach, aby stworzyć szanse i wykreować pozytywne zmiany na całym świecie. Lokalni wolontariusze uzupełniają i wzbogacają te inwestycje społeczne.

 

W Polsce, FedEx wspiera Fundację United Way i pomaga ubogim dzieciom również poprzez takie projekty, jak Światoteki (świetlice dla dzieci), Pierwszy Dzwonek (dostarczanie paczek z przyborami szkolnymi) oraz w ramach całego obszaru związanego z działaniami edukacyjnymi. W tym roku, członkowie zespołów FedEx z Warszawy i okolic uczestniczyli również w warsztatach twórczych z dziećmi, pomogli także w pracach budowlanych w jednej z placówek dla młodzieży. W ubiegłym roku, pracownicy FedEx zebrali 2 tony produktów, które następnie przekazane zostały ponad 100 potrzebującym rodzinom.

 

FedExCares 1

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C