Firma Axxès uzyskała certyfikat uprawniający do poboru opłat drogowych w Niemczech

C

07-09-2020

Axxès upraszcza transport międzynarodowy i poszerza swoją usługę poboru opłat drogowych o terytorium Niemiec. 28 sierpnia bieżącego roku Axxès - EETS provider - podpisała z BAG umowę dającą akredytację na terenie Niemiec i umożliwia swoim klientom uiszczanie opłat drogowych w ramach już posiadanych usług w innych dużych sieciach europejskich.

Axxès upraszcza transport międzynarodowy i poszerza swoją usługę poboru opłat drogowych o terytorium Niemiec. 28 sierpnia bieżącego roku Axxès – EETS provider – podpisała z BAG umowę dającą akredytację na terenie Niemiec i umożliwia swoim klientom uiszczanie opłat drogowych w ramach już posiadanych usług w innych dużych sieciach europejskich.

 

Od 1 września, przewoźnicy wyposażeni szczególnie w B’Moov, najnowszy i najbardziej zaawansowany technologicznie identyfikator Axxès, będą mogli przemierzać Europę bez martwienia się o uiszczanie opłat. Wszystko będzie zgrupowane w jednej umowie i jednej fakturze, bez względu na sieć autostradową. Sieć akceptacji firmy francuskiej operującej już we Francji, Hiszpanii, Portugalii, Austrii, Belgii (sieć Viapass, tunel Liefkenshoek) oraz w Niemczech (Herrentunnel) przyłącza teraz niemieckie drogi federalne i autostrady, a w przyszłości inne kraje.

 

Pełna obsługa Europy Zachodniej

Dzięki pierwszym testom poboru opłat w sieciach skandynawskich, rozpoczęciu rozmów ze szwajcarskim urzędem celnym oraz zapowiedzi poboru opłat we Włoszech, firma Axxès będzie mogła wprowadzić interoperacyjność w całej zachodniej połowie Europy, oferując swój system płatności i ułatwiając międzynarodowy transport pojazdami ciężarowymi.

 

Narzędzia cyfrowe ułatwiające płatności i zarządzanie

Jako uzupełnienie zautomatyzowanego systemu płatności elektronicznych, firma Axxès wprowadza usługi cyfrowe, które upraszczają transport ciężarowy w Europie i zmniejszają jego koszt. W odpowiedzi na potrzeby administratorów floty, stworzono cały panel usług, z których najważniejsze to:

AFM: Axxès Fleet Manager, usługa monitorowania pojazdów w czasie rzeczywistym oraz zarządzanie flotą, w celu optymalizacji i kontroli operacji transportowych w całej Europie.

AFO: Axxès Fleet Optim’, usługa online umożliwiająca monitorowanie wyposażenia pojazdu i przesłania danych do dedykowanej aplikacji oraz przygotowanie wynagrodzenia.

ADC: Axxès Data Connect: Usługa umożliwiająca przesyłanie danych GPS do platform monitorowania towarów wykorzystywana przez większość zleceniodawców i przewoźników.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C