Firma Jungheinrich ponownie otrzymała platynowy certyfikat EcoVadis

C

07-11-2022

Jungheinrich po raz drugi z rzędu otrzymuje platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju EcoVadis. To stawia eksperta w dziedzinie intralogistyki w czołówce 1% firm na świecie zaangażowanych w ochronę środowiska i praw człowieka oraz w zrównoważony rozwój.

Jak firmy podchodzą do działań z zakresu odpowiedzialności biznesu? Agencja ratingowa EcoVadis zbadała ponad 100 000 firm na całym świecie. EcoVadis przyznaje najwyższy, platynowy certyfikat tylko 1% firm najbardziej zaangażowanych w zrównoważony rozwój. Jungheinrich po raz drugi z rzędu otrzymała tę najwyższą ocenę. Dr Lars Brzoska, dyrektor generalny Jungheinrich AG, wyjaśnia:

– Jungheinrich tworzy zrównoważone wartości, dowodzi tego kolejne platynowe wyróżnienie EcoVadis. Jako firma rodzinna naszym celem jest łączenie innowacyjnych produktów i sukcesu ekonomicznego z odpowiedzialnością ekologiczną i społeczną.

EcoVadis docenia w szczególności osiągnięcia firmy Jungheinrich w zakresie ochrony środowiska i ocenia zaangażowanie firmy w tym obszarze jako „wyjątkowe”. Firma Jungheinrich konsekwentnie dąży do osiągnięcia neutralności klimatycznej i zobowiązała się do osiągnięcia paryskiego celu klimatycznego na poziomie 1,5 stopnia. EcoVadis uwzględnia w rankingu wykorzystanie energii odnawialnej, na przykład poprzez wytwarzanie własnej energii słonecznej za pomocą systemów fotowoltaicznych. Ponadto firma Jungheinrich stworzyła już wiele lat temu własny kodeks pracy i praw człowieka, do którego stosowania zobowiązały się wszystkie spółki-córki w 41 krajach na całym świecie. Aby zapewnić zrównoważone zakupy, Jungheinrich systematycznie ocenia swoich dostawców pod kątem poszanowania praw człowieka i środowiska. Obecnie dotyczy to ponad 700 dostawców, którzy pokrywają 75% globalnych zakupów Jungheinrich.

Obecny platynowy certyfikat jest czwartym z rzędu wyróżnieniem dla Jungheinrich przyznawanym przez EcoVadis. Koncern został nagrodzony złotem w 2019 oraz 2020 roku i po raz pierwszy platyną w 2021 roku. Firma konsekwentnie rozwija swoje zaangażowanie w zrównoważony rozwój.

Jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność korporacyjną, EcoVadis ocenił ponad 100 000 firm na całym świecie. Metodologia opiera się na międzynarodowych standardach zrównoważonego rozwoju i uwzględnia ponad 200 kategorii zakupów i ponad 175 krajów. Certyfikacja opiera się na 21 wskaźnikach w czterech obszarach tematycznych: środowisko, praca i prawa człowieka, etyka i zrównoważone zakupy.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C