Firma MSTS została pierwszą firmą w branży FinTech zatwierdzoną jako dostawca europejskiej usługi poboru opłaty elektronicznej (EETS)

C

11-02-2019

Firma MSTS, globalny dostawca rozwiązań w zakresie płatności i rozwiązań kredytowych B2B, ogłosiła dzisiaj, że jej oddział MSTS Tolls został zarejestrowany jako dostawca europejskiej usługi poboru opłaty elektronicznej (EETS).

Firma MSTS, globalny dostawca rozwiązań w zakresie płatności i rozwiązań kredytowych B2B, ogłosiła dzisiaj, że jej oddział MSTS Tolls został zarejestrowany jako dostawca europejskiej usługi poboru opłaty elektronicznej (EETS).

Jako pierwsza firma FinTech i siódmy ogólny dostawca, który ma zostać zatwierdzony jako dostawca usługi EETS od chwili jej powstania w 2012 r., firma MSTS dostarczy konfigurowalne rozwiązania sprzętowe i programowe w celu wsparcia firm transportowych w całej Europie i wprowadzi własne urządzenie do realizacji poboru opłat w ramach usługi EETS.

Oddział MSTS Tolls, mający ponad 30-letnie doświadczenie w poborze opłat, zarządza kartami do opłat, gwarantuje płatności i umowy z ponad 20 europejskimi operatorami opłat, pozwalając flotom skupić się na podstawowej działalności — transporcie. Dzięki wykorzystaniu urządzeń do realizacji poboru opłat MSTS zgodnych z usługą EETS i przetwarzaniu płatności po stronie serwera menedżerowie flot mogą z łatwością zarządzać płatnościami za pośrednictwem przyjaznego dla użytkownika, zastrzeżonego portalu dla klientów z funkcjami mobilnymi. Firma MSTS będzie również oferować swoje rozwiązanie partnerom do sprzedaży pod ich własną marką (ang. „white label”).

„Wraz z naszym rozwiązaniem EETS wprowadzamy techniczne, zorientowane na klienta i innowacyjne podejście do firm transportowych i naszych partnerów” — powiedziała Inez Berkhof, wiceprezes MSTS na Europę, Bliski Wschód i Afrykę (EMEA).

Brandon Spear, prezes MSTS, powiedział: „W pełni wdrożony system EETS zmieni cały krajobraz zarządzania opłatami dla użytkowników dróg w całej Europie. Komisja Europejska dostrzegła potrzebę innowacji technicznych w przestrzeni w dużej mierze zdominowanej przez dotacje rządowe, zapewniające jedynie lokalny system opłat za przejazd. Nasze ponad 30-letnie doświadczenie w branży transportowej pozwala nam rozumieć zawiłe, złożone potrzeby flot. Używamy technologii do rozwiązywania problemów związanych z opłatami za przejazd”.

Usługa EETS działa obecnie na kilku obszarach poboru opłat: Austria, Belgia, Francja, Włochy, Portugalia, Polska (autostrada A4), Węgry i Hiszpania. W przyszłości obejmie ona całą Europę. 30-letnie doświadczenie firmy MSTS w zakresie opłat drogowych i skupienie się na technice przyczyniły się do stworzenia wiodącego w branży rozwiązania oraz najnowocześniejszych urządzeń pokładowych do wszystkich obszarów poboru opłat zgodnych z usługą EETS.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C