Firma WABCO nabywa spółkę Transics International

C

13-02-2014

WABCO Holdings Inc. podał dzisiaj do publicznej wiadomości, że stał się nabywcą firmy Transics International NV (NYSE Euronext Brussels: TRAN), z siedzibą w Ypres w Belgii, zajmującej wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie rozwiązań do zarządzania flotami.         Firma Transics International zapewnia doskonałe rozwiązania do zarządzania flotą, wspomagające operatorów flot pojazdów komercyjnych w skutecznym i efektywnym zarządzaniu samochodami ciężarowymi, przyczepami, kierowcami, ładunkiem i zamówieniami w czasie rzeczywistym. Transics International obsługuje ponad 1300 firm transportowych i logistycznych w Europie, łącząc ponad 85 000 pojazdów. Stosowany przez firmę zestaw innowacyjnych rozwiązań do zarządzania flotą podnosi wydajność operacyjną, jakość obsługi klienta i produktywność całej floty, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.   WABCO planuje zintegrowanie działań firmy Transics International z działaniami funkcjonującymi w ramach jednej organizacji Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. Firma Transics International będzie nadal występowała pod swoją marką i jako oddział WABCO będzie oferowała szeroki wachlarz własnych, wiodących produktów i usług, zaznaczając swoją obecność na kluczowych rynkach na świecie, przy wykorzystaniu swojej platformy TX-CONNECT i zestawu powiązanych systemów.   Transics International zatrudnia około 280 pracowników. Firma posiada swoje biura w Belgii, we Francji, Irlandii, Holandii, w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech, zarządzając siecią sprzedaży w całej Europie. Firma WABCO sfinalizowała zakup 96,84 procent udziałów w Transics International, nabywając spółkę holdingową Tavares NV drogą transakcji gotówkowej. Cena zakupu wynosiła 111,1 mln euro, w czym zawierało się nabycie 15,3 mln euro środków gotówkowych netto posiadanych przez spółkę Transics International, co w sumie zamyka się kwotą 95,8 mln euro netto. Zgodnie z obowiązującymi w Belgii przepisami regulującymi przejmowanie przedsiębiorstw, firma WABCO przedstawi obowiązkową i bezwarunkową ofertę publiczną nabycia pozostałych 3,16 procent akcji spółki Transics International, oferując kwotę w wysokości 14,14 euro za akcję Transics International.    

transics-wabco-1WABCO Holdings Inc. podał dzisiaj do publicznej wiadomości, że stał się nabywcą firmy Transics International NV (NYSE Euronext Brussels: TRAN), z siedzibą w Ypres w Belgii, zajmującej wiodącą pozycję w Europie w dziedzinie rozwiązań do zarządzania flotami.

 

 

 

 

Firma Transics International zapewnia doskonałe rozwiązania do zarządzania flotą, wspomagające operatorów flot pojazdów komercyjnych w skutecznym i efektywnym zarządzaniu samochodami ciężarowymi, przyczepami, kierowcami, ładunkiem i zamówieniami w czasie rzeczywistym. Transics International obsługuje ponad 1300 firm transportowych i logistycznych w Europie, łącząc ponad 85 000 pojazdów. Stosowany przez firmę zestaw innowacyjnych rozwiązań do zarządzania flotą podnosi wydajność operacyjną, jakość obsługi klienta i produktywność całej floty, przy jednoczesnym obniżeniu kosztów operacyjnych.

 

WABCO planuje zintegrowanie działań firmy Transics International z działaniami funkcjonującymi w ramach jednej organizacji Trailer Systems, Aftermarket i Off-Highway. Firma Transics International będzie nadal występowała pod swoją marką i jako oddział WABCO będzie oferowała szeroki wachlarz własnych, wiodących produktów i usług, zaznaczając swoją obecność na kluczowych rynkach na świecie, przy wykorzystaniu swojej platformy TX-CONNECT i zestawu powiązanych systemów.

 

Transics International zatrudnia około 280 pracowników. Firma posiada swoje biura w Belgii, we Francji, Irlandii, Holandii, w Niemczech, Hiszpanii i we Włoszech, zarządzając siecią sprzedaży w całej Europie. Firma WABCO sfinalizowała zakup 96,84 procent udziałów w Transics International, nabywając spółkę holdingową Tavares NV drogą transakcji gotówkowej. Cena zakupu wynosiła 111,1 mln euro, w czym zawierało się nabycie 15,3 mln euro środków gotówkowych netto posiadanych przez spółkę Transics International, co w sumie zamyka się kwotą 95,8 mln euro netto. Zgodnie z obowiązującymi w Belgii przepisami regulującymi przejmowanie przedsiębiorstw, firma WABCO przedstawi obowiązkową i bezwarunkową ofertę publiczną nabycia pozostałych 3,16 procent akcji spółki Transics International, oferując kwotę w wysokości 14,14 euro za akcję Transics International.

 

transics-wabco-2

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C