DSV przejęło akcje DSV Latin America

C

21-11-2012

  DSV od kilku rozwija swoją działalność na rynkach państw Ameryki Łacińskiej, zaś z  początkiem listopada 2012 DSV Air & Sea Holding A/S przejęło pozostały pakiet 60 proc. akcji firmy DSV GL Latin America S.A.         Ameryka Łacińska oferuje niezliczone możliwości rozwoju dla film zajmujących się zarówno logistyką, jak i spedycją, lecz jest także bardzo trudnym rynkiem, ze względu na specyficzne uregulowania prawne oraz regionalne praktyki handlowe. Właśnie z tego względu DSV zdecydowało się na rozszerzanie swojej działalności w sposób kontrolowany, poprzez wspieranie lokalnych operatorów.   - Pierwszym krokiem było założenie w czerwcu tego roku filii DSV w Brazylii, która już w tej chwili świadczy szeroki zakres usług logistycznych dla General Motors na tym rynku. Kolejnym było przejęcie pozostałych 60 proc. akcji spółki DSV-GL Latin America S.A. od naszego partnera joint venture Los Inkas S.A. - mówi Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air & Sea. - Od listopada, grupa DSV ma pełną kontrolę nad logistyką i spedycją odbywającą się za pośrednictwem DSV-GL na terenach takich państw jak Argentyna, Chile i Peru.

 

ddssvvDSV od kilku rozwija swoją działalność na rynkach państw Ameryki Łacińskiej, zaś z  początkiem listopada 2012 DSV Air & Sea Holding A/S przejęło pozostały pakiet 60 proc. akcji firmy DSV GL Latin America S.A.

PROMOCJA

PROMOCJA

 

 

 

 


Ameryka Łacińska oferuje niezliczone możliwości rozwoju dla film zajmujących się zarówno logistyką, jak i spedycją, lecz jest także bardzo trudnym rynkiem, ze względu na specyficzne uregulowania prawne oraz regionalne praktyki handlowe. Właśnie z tego względu DSV zdecydowało się na rozszerzanie swojej działalności w sposób kontrolowany, poprzez wspieranie lokalnych operatorów.

 

– Pierwszym krokiem było założenie w czerwcu tego roku filii DSV w Brazylii, która już w tej chwili świadczy szeroki zakres usług logistycznych dla General Motors na tym rynku. Kolejnym było przejęcie pozostałych 60 proc. akcji spółki DSV-GL Latin America S.A. od naszego partnera joint venture Los Inkas S.A. – mówi Arkadiusz Mirek, dyrektor zarządzający DSV Air & Sea. – Od listopada, grupa DSV ma pełną kontrolę nad logistyką i spedycją odbywającą się za pośrednictwem DSV-GL na terenach takich państw jak Argentyna, Chile i Peru.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C