FM Logistic CE i FoodCare kontynuują współpracę

C

24-09-2020

FM Logistic Centralna Europa i firma FoodCare podjęły decyzję o podpisaniu długoterminowego kontraktu i przedłużeniu współpracy. Operator świadczy usługi logistyczne z zakresu magazynowania i transportu na rzecz producenta już od 2006.

FM Logistic Centralna Europa i firma FoodCare podjęły decyzję o podpisaniu długoterminowego kontraktu i przedłużeniu współpracy. Operator świadczy usługi logistyczne z zakresu magazynowania i transportu na rzecz producenta już od 2006.

 

 

 

Obecna umowa obejmująca dotychczasową obsługę logistyczną wzbogacona została o usługi transportu drobnicowego z magazynów i fabryk klienta.

FM Logistic CE nadal będzie prowadził magazyn dla FoodCare na swojej platformie logistycznej w Będzinie na Śląsku i stąd, tak jak dotychczas, będzie realizowana dystrybucja. Nowy element kontraktu to dystrybucja drobnicowa z dwóch fabryk w Zabierzowie i Niepołomicach oraz magazynu klienta w Kokotowie bezpośrednio do odbiorców końcowych. Będzie ona prowadzona w ramach dostaw 24h.

– Wieloletnie relacje z klientami są dla nas bardzo cenne, gdyż stanowią realne potwierdzenie zaufania klienta, a także dowodzą, że potrafimy sprostać stawianym nam wyzwaniom – mówi Anna Galas, starszy dyrektor rozwoju FM Logistic CE. – Podczas naszej 14 letniej współpracy wielokrotnie mogliśmy udowodnić że jesteśmy partnerem godnym zaufania. Mam tu na myśli takie momenty, jak wprowadzenie na rynek napoju Frugo, wody mineralnej Ostromecko, Mistrzostwa Europy w 2012, a także każde lato gdy udaje nam się sprostać ogromnym skokom aktywności spowodowanym wzrostem popytu na produkty producenta. Fakt, że teraz przedłużamy i rozszerzamy naszą współpracę jest dla nas dużym wyróżnieniem i okazją do udowodnienia po raz kolejny naszej doskonałości operacyjnej.

Firma FoodCare ma w swoim portfolio marki: Black, N-Gine, 4move, Frugo, Gellwe, Fitella, Ostromecko. Co roku wprowadza na rynek kilkadziesiąt nowości odpowiadających na najważniejsze trendy rynkowe i konsumenckie. Produkty FoodCare eksportowane są do ponad 50 krajów, a roczny obrót to ponad 160 mln eur. Spółka posiada 3 nowoczesne fabryki oraz zatrudnia ok. 1000 pracowników.

– W związku ze specyfiką rynku FMCG oraz dynamicznymi zmianami dystrybucji produktów, zdecydowaliśmy się na wybór operatora logistycznego, który wielokrotnie udowodnił że możemy liczyć na jego elastyczność w działaniach. Jako firma staramy się nadążyć za rynkiem – bez profesjonalnego partnera nie bylibyśmy w stanie sprostać oczekiwaniom jakie stawiają obecnie nasi klienci. Przez lata współpracy wypracowaliśmy z FM Logistic CE optymalne rozwiązania, które przynoszą obopólne korzyści – mówi Bartłomiej Ślusarczyk dyrektor logistyki FoodCare Group.

Na przestrzeni lat kilkakrotnie zmieniała się lokalizacja magazynu prowadzonego przez FM Logistic CE dla producenta. Pierwszy magazyn mieścił się w Chorzowie, skąd w 2013 roku został przeniesiony na platformę logistyczną operatora w Olszowej. W 2018 roku natomiast miał miejsce kolejny transfer do obecnej lokalizacji w Będzinie, gdzie składowanych jest do 17 tysięcy palet producenta. Obie przeprowadzki były podyktowane usprawnieniem oraz optymalizacją procesów i odbyły się bez zatrzymania dystrybucji.

Magazyn w Będzinie zlokalizowany przy autostradzie A1, ok. 20 km od Katowic, to najnowsza platforma logistyczna należąca do FM Logistic CE, oddana do użytku w 2018 roku, o powierzchni około 25 tys. mkw i posiadająca prawie 40 tys. miejsc paletowych. W roku 2019 obiekt został rozbudowany o cross dock transportowy liczący 30 doków i ok. 5 tys. mkw. powierzchni. Stąd wykonywana jest dystrybucja dla regionu. W tym roku platforma uzyskała certyfikat LEED v4. zdobywając punkty w takich kategoriach jak: zrównoważone zagospodarowanie terenu, efektywne wykorzystanie wody, energia i atmosfera, materiały i surowce, jakość środowiska wewnętrznego, innowacyjność operacyjna i priorytety regionalne.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C