Fraikin i Petit Forestier – nie będzie fuzji

C

01-02-2017

Francuski Urząd Ochrony Konkurencji oraz Grupa Petit Forestier nie doszły do porozumienia w kwestii sfinalizowania fuzji tej firmy z Grupą Fraikin. Grupa Petit Forestier odstąpiła od transakcji po zgłoszeniu uwag przez francuski Urząd Ochrony Konkurencji dotyczących projektu połączenia dwóch czołowych spółek specjalizujących się na europejskim rynku w wynajmie pojazdów dostawczych.   Decyzja o rezygnacji z połączenia firm oznacza, że Fraikin i Petit Forestier pozostaną konkurentami na europejskim rynku wynajmu pojazdów użytkowych i ciężarowych. Stawia to przed obydwoma firmami nowe wyzwania. Z pewnością sprzyjać będzie poszukiwaniu nowych rozwiązań zwiększających atrakcyjność ich ofert skierowanych do klientów. Obie Grupy skoncentrują się na specjalizacji w głównych obszarach własnej działalności.   „Fraikin w Polsce przygotowuje się do otwarcia w roku 2017 nowych oddziałów oraz do poszerzenia oferty handlowej. Znacznie zwiększymy też naszą flotę pojazdów. Planujemy, by do końca obecnego roku liczyła ona już 5 tysięcy sztuk. Znaczną większość stanowić będą pojazdy chłodnicze. Taka strategia jest spójna z dalszym rozwojem branży dystrybucji żywności na polskim rynku" zapowiada Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE. „W ciągu dziesięciu lat działalności w Polsce Fraikin wypracowała sobie pozycję lidera w dostarczaniu rozwiązań flotowych dla tej branży" dodaje.   W minionym roku Grupa Fraikin osiągnęła bardzo dobre wyniki swojej działalności. W 2016 spółka podpisała 6,500 nowych kontraktów, a flota pojazdów osiągnęła poziom 55 tys. sztuk. Z kolei portfel kontraktów długoterminowych Grupy zwiększył się o +6,5 procent. Obroty osiągnęły 663 mln euro, co oznacza wzrost o 3,1 procent w porównaniu do 2015 roku.   „Mocna pozycja Fraikin na rynku obliguje nas do dalszego świadczenia najwyższej jakości usług dla naszych Klientów, działających w różnych branżach." komentuje Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE.

Artur Nowicki 1aFrancuski Urząd Ochrony Konkurencji oraz Grupa Petit Forestier nie doszły do porozumienia w kwestii sfinalizowania fuzji tej firmy z Grupą Fraikin. Grupa Petit Forestier odstąpiła od transakcji po zgłoszeniu uwag przez francuski Urząd Ochrony Konkurencji dotyczących projektu połączenia dwóch czołowych spółek specjalizujących się na europejskim rynku w wynajmie pojazdów dostawczych.

 

Decyzja o rezygnacji z połączenia firm oznacza, że Fraikin i Petit Forestier pozostaną konkurentami na europejskim rynku wynajmu pojazdów użytkowych i ciężarowych. Stawia to przed obydwoma firmami nowe wyzwania. Z pewnością sprzyjać będzie poszukiwaniu nowych rozwiązań zwiększających atrakcyjność ich ofert skierowanych do klientów. Obie Grupy skoncentrują się na specjalizacji w głównych obszarach własnej działalności.

 

„Fraikin w Polsce przygotowuje się do otwarcia w roku 2017 nowych oddziałów oraz do poszerzenia oferty handlowej. Znacznie zwiększymy też naszą flotę pojazdów. Planujemy, by do końca obecnego roku liczyła ona już 5 tysięcy sztuk. Znaczną większość stanowić będą pojazdy chłodnicze. Taka strategia jest spójna z dalszym rozwojem branży dystrybucji żywności na polskim rynku” zapowiada Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE. „W ciągu dziesięciu lat działalności w Polsce Fraikin wypracowała sobie pozycję lidera w dostarczaniu rozwiązań flotowych dla tej branży” dodaje.

 

W minionym roku Grupa Fraikin osiągnęła bardzo dobre wyniki swojej działalności. W 2016 spółka podpisała 6,500 nowych kontraktów, a flota pojazdów osiągnęła poziom 55 tys. sztuk. Z kolei portfel kontraktów długoterminowych Grupy zwiększył się o +6,5 procent. Obroty osiągnęły 663 mln euro, co oznacza wzrost o 3,1 procent w porównaniu do 2015 roku.

 

„Mocna pozycja Fraikin na rynku obliguje nas do dalszego świadczenia najwyższej jakości usług dla naszych Klientów, działających w różnych branżach.” komentuje Artur Nowicki, Dyrektor Generalny Fraikin CCE.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C