Fresh Logistics Polska inwestuje w nowe magazyny

C

10-11-2020

Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. mkw., w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej.

Fresh Logistics Polska zainwestowała w nowoczesne hale magazynowe o łącznej powierzchni 16 tys. mkw., w Wojanowie oraz Nowej Wsi Wrocławskiej.

 

Po zakończeniu inwestycji spółka dysponuje łącznie powierzchnią magazynową ponad 55 tys. mkw., przeznaczoną do składowania produktów spożywczych wymagających temperatury kontrolowanej.

 

Wojanów

Centrum dystrybucyjne w Wojanowie, zlokalizowane na północy Polski to 2858 mkw. powierzchni przeładunkowej oraz aż 7448 mkw. magazynu wysokiego składowania, który pomieści 12 840 palet. Magazyn podzielony został na cztery komory, z różnymi zakresami temperatur, co daje możliwość magazynowania towarów wymagających różnych warunków termicznych, od 0°C do +15°C, oraz realizacji usług dodatkowych m.in. takich jak co-packing czy etykietowanie.

W celu zminimalizowania zagrożenie dla środowiska firma zainwestowała w wysokosprawny system chłodzenia oparty o znikome ilości amoniaku i glikolu. Ponadto, z instalacji chłodu odzyskiwana jest energia cieplna na potrzeby procesu rozmrażania chłodnic wentylatorowych. Instalacja ma monitoring pracy i stanu urządzeń za pomocą systemów IT, gwarantując tym samym właściwą temperaturę i bezpieczeństwo składowanych produktów spożywczych.

Magazyn wyposażony jest w najnowsze rozwiązania przeciwpożarowe oraz energooszczędne oświetlenie typu LED, z czujkami ruchu, a także awaryjne oświetlenie ewakuacyjne. Efektywność procesów magazynowych wspierają wózki litowo-jonowe, przystosowane do trudnych warunków pracy w magazynie chłodniczym. Ze względu na swój długi czas pracy są bardzo wydajne i gwarantują lepsze zdolności przeładunkowe, a brak konieczności inwestowania w akumulatorownię przyczynia się do lepszego wykorzystania powierzchni magazynowej. Nowoczesne wózki li-ion to mniejsze zużycie energii, a więc korzyści finansowe i troska o środowisko naturalne. Inne ciekawe rozwiązanie to zastosowanie elektronicznych klinów przy rampach magazynu, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa podczas rozładunku czy załadunku towaru.

Bliskość trójmiejskich portów oraz i ich dynamiczny rozwój sprawia, że nowe centrum dystrybucyjne w Wojanowie k/Gdańska jest dogodnym miejscem na wszelkie operacje przeładunkowe jednostek kontenerowych. Fresh Logistics Polska oferuje tego typu operacje zarówno w temperaturze kontrolowanej, od 0°C do +6°C, jak również w temperaturze otoczenia.

 

Wrocław

Druga inwestycja Fresh Logistics Polska zlokalizowana jest na terenie centrum magazynowo- logistycznego Prologis Park Wrocław V, na skrzyżowaniu autostrady A4 i drogi ekspresowej S8. Dobra lokalizacja w połączeniu z nowoczesną infrastrukturą i systemami zarządzania magazynem oraz bogaty zakres usług dodatkowych takich jak co-packing, etykietowanie czy tworzenie zestawów promocyjnych otwiera przed klientami firmy nowe możliwości.

Centrum dystrybucyjne w Nowej Wsi Wrocławskiej to innowacyjny magazyn wysokiego składu, o powierzchni 3500 mkw. z temperaturą kontrolowaną od 0°C do +6°C, dający możliwość przechowywania ponad 3000 palet. W celu uzupełnienia wachlarza towarów, które mogą być składowane w magazynie, jedna z komór tzw. „mroźnia” o powierzchni 400 mkw. przystosowana została do składowania towarów mrożonych. Dla klientów, którzy w swoim portfolio mają produkty spożywcze nie wymagające temperatury kontrolowanej firma zapewnia 1836 miejsc paletowych w tzw. magazynie suchym.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C