Fundacja Trans i OSK Cargo oferują darmowe szkolenia z eco-drivingu

C

04-02-2014

Paliwo to prawie połowa kosztów przewoźnika. Najlepszym sposobem na obniżenie wydatków jest przeszkolenie kierowców z eco-drivingu. Po treningu średnie spalanie w firmie obniża się o ok. 8 proc. Darmowe szkolenia oferuje Fundacja Trans i OSK Cargo.         Umiejętność ekonomicznej jazdy samochodem zyskuje na znaczeniu w czasie wysokich cen paliw i rosnącego nacisku na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Eco-driving jest świetnym sposobem na wspomniane problemy. Jest to bowiem nic innego jak styl kierowania pojazdem, który sprawia, że jazda ciężarówką jest bardziej ekonomiczna, mniej uciążliwa dla środowiska i, co równie ważne, bezpieczniejsza. Po odpowiednio przeprowadzonym treningu nawet przeciętny kierowca, stosując się do zasad eko-jazdy, obniża spalanie o 8 proc. To tak, jakby jeden miesiąc w roku jeździć za darmo.   Jedynym minusem szkoleń jest ich koszt ? nawet kilkaset złotych za kierowcę. Ale i na to znajdzie się sposób, bowiem Fundacja Trans.org wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców CARGO z Jaworzna szkolenia z eco-drivingu prowadzi zupełnie za darmo. Kurs trwa 3-4 dni. Składa się z części teoretycznej (wykład) oraz praktycznej - nauka ekojazdy pod nadzorem instruktora doskonalenia techniki jazdy. Zajęcia praktyczne realizowane są z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora o 6 stopniach swobody, który pozwala uzyskać pełne dane z zakresu stylu jazdy kierowcy. Dzięki jego zastosowaniu można także obserwować zachowanie kierowcy w czasie jazdy i zagrożenia, jakie napotyka na drodze. W szkoleniach mogą brać udział osoby samozatrudnione oraz pracownicy (zatrudnienie: umowa o pracę) mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży transportowej (sekcja H?PKD 2007) posiadający prawo jazdy kat. C lub D. Zapisy na stronie: http://www.green-drive.eu/szkolenia-w-twojej-firmie.

trans-eco-drivingPaliwo to prawie połowa kosztów przewoźnika. Najlepszym sposobem na obniżenie wydatków jest przeszkolenie kierowców z eco-drivingu. Po treningu średnie spalanie w firmie obniża się o ok. 8 proc. Darmowe szkolenia oferuje Fundacja Trans i OSK Cargo.

 

 

 

 

Umiejętność ekonomicznej jazdy samochodem zyskuje na znaczeniu w czasie wysokich cen paliw i rosnącego nacisku na redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Eco-driving jest świetnym sposobem na wspomniane problemy. Jest to bowiem nic innego jak styl kierowania pojazdem, który sprawia, że jazda ciężarówką jest bardziej ekonomiczna, mniej uciążliwa dla środowiska i, co równie ważne, bezpieczniejsza. Po odpowiednio przeprowadzonym treningu nawet przeciętny kierowca, stosując się do zasad eko-jazdy, obniża spalanie o 8 proc. To tak, jakby jeden miesiąc w roku jeździć za darmo.

 

Jedynym minusem szkoleń jest ich koszt ? nawet kilkaset złotych za kierowcę. Ale i na to znajdzie się sposób, bowiem Fundacja Trans.org wspólnie z Ośrodkiem Szkolenia Kierowców CARGO z Jaworzna szkolenia z eco-drivingu prowadzi zupełnie za darmo. Kurs trwa 3-4 dni. Składa się z części teoretycznej (wykład) oraz praktycznej – nauka ekojazdy pod nadzorem instruktora doskonalenia techniki jazdy.


Zajęcia praktyczne realizowane są z wykorzystaniem nowoczesnego symulatora o 6 stopniach swobody, który pozwala uzyskać pełne dane z zakresu stylu jazdy kierowcy. Dzięki jego zastosowaniu można także obserwować zachowanie kierowcy w czasie jazdy i zagrożenia, jakie napotyka na drodze.

W szkoleniach mogą brać udział osoby samozatrudnione oraz pracownicy (zatrudnienie: umowa o pracę) mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z branży transportowej (sekcja H?PKD 2007) posiadający prawo jazdy kat. C lub D.

Zapisy na stronie: http://www.green-drive.eu/szkolenia-w-twojej-firmie.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C