Fuzja Unifaun i Memmon Networks

C

06-04-2016

Firmy Unifaun i Memnon Networks połączyły swoje siły, aby wspólnie stać się wiodącym dostawcą systemów TM w Europie Północnej. Organizacje po fuzji działają pod nazwą – Unifaun.       Jednym z powodów połączenia firm Memnon Networks i Unifaun było coraz szybsze tempo zmian, jakie zachodzą na rynku. Zmiana tempa wynika przede wszystkim ze wzrostu poziomu handlu elektronicznego. Odbiorca przesyłki jest często odbiorcą końcowym, który stawia wysokie wymagania w stosunku do procesu zakupu towarów. Ta trwająca zmiana w dużym stopniu wpływa na różne podmioty w sektorze logistyki. Wszystko wskazuje na to, że tempo zmian będzie się dalej zwiększać i aby móc nadal dostarczać innowacyjne rozwiązania, potrzebna jest nowoczesna organizacja, spełniająca wymagania jakie stawia rynek.   Kolejnym ważnym powodem fuzji było stworzenie możliwości wspierania digitalizacji logistyki w pozostałych częściach Europy. W tym celu utworzono dwie nowe spółki zależne w Polsce i Norwegii. Działania Memnon i Unifaun wspólnie sprawiły, że digitalizacja rynku skandynawskiego i wykorzystanie EDI osiągnęły najwyższy procentowo poziom na świecie. Unifaun obecnie aktywnie pracuje nad wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia poza krajami skandynawskimi, w oparciu o dwa niezależne rozwiązania – Unifaun Web-TA i Unifaun Online. Jest również dostawcą największego i najczęściej używanego portalu do rezerwacji usług transportowych z którego korzystają m.in.: PostNord, DHL i Bring Frigo.   Nowopowstała organizacja Unifaun ma poważne plany rozwojowe - Mamy wysokie ambicje. Chcemy oferować najlepsze rozwiązania na rynku i wciąż poprawiać procesy logistyczne naszych klientów i partnerów. Chcemy, żeby usługi logistyczne i transportowe były wsparciem dla biznesu, a nie przeszkodą  – podsumował Martin Randel, dyrektor generalny Unifaun.   - Dzięki fuzji Memnon Networks i Unifaun możemy zaoferować szerszą ofertę naszych rozwiązań firmom zarówno z sektora TSL, jak i produkcyjnym – powiedział Krzysztof Mytnik, country manager Poland Unifaun.  

unifaun logoFirmy Unifaun i Memnon Networks połączyły swoje siły, aby wspólnie stać się wiodącym dostawcą systemów TM w Europie Północnej. Organizacje po fuzji działają pod nazwą – Unifaun.

 

 

 

Jednym z powodów połączenia firm Memnon Networks i Unifaun było coraz szybsze tempo zmian, jakie zachodzą na rynku. Zmiana tempa wynika przede wszystkim ze wzrostu poziomu handlu elektronicznego. Odbiorca przesyłki jest często odbiorcą końcowym, który stawia wysokie wymagania w stosunku do procesu zakupu towarów. Ta trwająca zmiana w dużym stopniu wpływa na różne podmioty w sektorze logistyki. Wszystko wskazuje na to, że tempo zmian będzie się dalej zwiększać i aby móc nadal dostarczać innowacyjne rozwiązania, potrzebna jest nowoczesna organizacja, spełniająca wymagania jakie stawia rynek.

 

Kolejnym ważnym powodem fuzji było stworzenie możliwości wspierania digitalizacji logistyki w pozostałych częściach Europy. W tym celu utworzono dwie nowe spółki zależne w Polsce i Norwegii. Działania Memnon i Unifaun wspólnie sprawiły, że digitalizacja rynku skandynawskiego i wykorzystanie EDI osiągnęły najwyższy procentowo poziom na świecie. Unifaun obecnie aktywnie pracuje nad wykorzystaniem wiedzy i doświadczenia poza krajami skandynawskimi, w oparciu o dwa niezależne rozwiązania – Unifaun Web-TA i Unifaun Online. Jest również dostawcą największego i najczęściej używanego portalu do rezerwacji usług transportowych z którego korzystają m.in.: PostNord, DHL i Bring Frigo.

 

Nowopowstała organizacja Unifaun ma poważne plany rozwojowe – Mamy wysokie ambicje. Chcemy oferować najlepsze rozwiązania na rynku i wciąż poprawiać procesy logistyczne naszych klientów i partnerów. Chcemy, żeby usługi logistyczne i transportowe były wsparciem dla biznesu, a nie przeszkodą  – podsumował Martin Randel, dyrektor generalny Unifaun.

 

Dzięki fuzji Memnon Networks i Unifaun możemy zaoferować szerszą ofertę naszych rozwiązań firmom zarówno z sektora TSL, jak i produkcyjnym – powiedział Krzysztof Mytnik, country manager Poland Unifaun.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C