GEFCO Air & Sea – nowe kierownictwo i zmiany w dywizji

C

02-06-2020


Paul-Henri Fréret

GEFCO Air & Sea poinformowało o zmianach w kierownictwie i reorganizacji dywizji w celu mocniejszego ukierunkowania działań na klienta i wsparcia rozwoju biznesu w sektorach: przemysłowym, motoryzacyjnym oraz life science i farmaceutycznym.

 

 

 

 

 

Od lutego dywizją GEFCO Air & Sea zarządza Paul-Henri Fréret, Executive Vice President w GEFCO, który przez minione lata zdobył w firmie bogate doświadczenie. Zarządzał wszystkimi operacjami w Azji i Ameryce Łacińskiej, a także działaniami Grupy PSA w siedzibie głównej. Zajmował się również globalnymi sprawami korporacyjnymi GEFCO w zakresie logistyki magazynowej i transportu drogowego.

W maju Cyril Lefebvre awansował na stanowisko globalnego dyrektora ds. sprzedaży i marketingu GEFCO Air & Sea. Wcześniej pełnił funkcję dyrektora zarządzającego operacjami na terenie Francji. Wykorzystując bogate doświadczenie w transporcie lotniczym i morskim zdobyte w GEFCO oraz innych firmach spedycyjnych, Cyril będzie tworzyć i wdrażać strategię handlową i marketingową GEFCO Air & Sea na całym świecie.

GEFCO Air & Sea wzmocniło również swoje struktury, aby rozwijać się w trzech głównych sektorach: przemysłowym, motoryzacyjnym oraz life science i farmaceutycznym. Pracami dla klientów z sektora przemysłowego pokieruje Serge Kisselevsky, a operacjami dla rynku motoryzacyjnego Adrian Draghici. Z kolei działania dla klientów z branży life science i farmaceutycznej w dalszym ciągu będzie prowadzić Karin Van-Den Brekel, która objęła stanowisko w 2019 roku. Wszystkie trzy obszary będą silnie wspierane przez Amera Benoudę, nowego menadżera ds. handlowych oraz Romaina Bérarda, szefa centrum przetargowego.

– Cieszę się, że mogę kierować dywizją, gdy wkracza w nową fazę rozwoju – skomentował Paul-Henri Fréret, Executive Vice President, GEFCO Air & Sea. – Nowa struktura organizacyjna obejmuje 116 krajów i koncentruje się na odpowiadaniu potrzebom klientów w pełnym zakresie usług spedycyjnych. Wykorzystamy naszą wiedzę specjalistyczną w zakresie transportu lotniczego i morskiego we współpracy z innymi dywizjami GEFCO. Dzięki temu będziemy mogli oferować unikalne i zintegrowane rozwiązania.

 

Duże zapotrzebowanie na czarter lotniczy

Od początku pandemii COVID-19, GEFCO Air & Sea z sukcesami realizuje dostawy pod presją czasu, aby pomóc zachować ciągłość łańcucha dostaw klientów. W przypadku dwóch dużych europejskich firm motoryzacyjnych, GEFCO odpowiadało za dostawę 750 ton części motoryzacyjnych z Chin do Francji, w tym turbosprężarek, tłoków, paneli sterowania i drzwi. Towary przetransportowano z Azji do Europy na pokładach ośmiu samolotów czarterowych, aby zapobiec przestojom produkcyjnym. Inny przykład dotyczy światowego lidera w dziedzinie diagnostyki medycznej. Na jego zlecenie GEFCO przetransportowało 30 ton sprzętu medycznego, w tym zestawy testowe COVID-19 z Francji do Algierii, Tunezji i na Antyle, aby pomóc w zaopatrzeniu szpitali i prywatnych laboratoriów. GEFCO każdego tygodnia transportowało również około 1000 łóżek medycznych z fabryki wiodącego producenta urządzeń medycznych i sprzętu chirurgicznego we Francji do odbiorców na terenie całej Europy. W ten sposób firma wspierała odpowiedź na wysoki popyt na łóżka i urządzenia medyczne podczas kryzysu COVID-19.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C