GEFCO Polska i logistyka elektronarzędzi

C

18-11-2020

GEFCO Polska i producent elektronarzędzi Daewoo Power Products rozwijają współpracę w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na rynku polskim.

GEFCO Polska i producent elektronarzędzi Daewoo Power Products rozwijają współpracę w zakresie kompleksowej obsługi logistycznej na rynku polskim.

 

 

 

Wsparcie ma szeroki zakres i obejmuje między innymi odprawy importowe towaru z Chin, magazynowanie i kompletację zamówień oraz dystrybucję elektronarzędzi Daewoo do punktów dealerskich. Filarami rozwoju koreańskiej marki w Polsce mają być dobry stosunek ceny do jakości produktów oraz sprawne zarządzanie łańcuchem dostaw, za co odpowiada zespół GEFCO.

Współpraca obu firm rozpoczęła się na początku 2019 roku. GEFCO Polska zostało wybrane przez zarząd Daewoo Power Products na głównego operatora logistycznego na rynku polskim. W ramach obsługi logistycznej dostaw elektronarzędzi marki Daewoo, GEFCO odpowiada za odprawę importową towaru z Chin. Następnie kontenery są przewożone do magazynu GEFCO w Natolinie pod Warszawą, gdzie następuje rozładunek, kontrola towaru pod względem ewentualnych uszkodzeń, paletyzacja, składowanie oraz kompletacja zamówień.

W dalszym etapie GEFCO Polska odpowiada za krajową dystrybucję drobnicową towarów. Po kompletacji zamówień, urządzenia koreańskiej marki Daewoo, w tym agregaty prądotwórcze, maszyny ogrodnicze i elektronarzędzia są przewożone z magazynu GEFCO w Natolinie do magazynu przeładunkowego GEFCO w Grodzisku Mazowieckim, a następnie dostarczane poprzez sieć dystrybucyjną GEFCO do punktów sprzedaży na terenie całego kraju, w tym również do Salonu Firmowego Daewoo Power Products w Warszawie.

– Mocną stroną GEFCO na początku współpracy była szeroka oferta usług logistycznych, profesjonalny zespół oraz wieloletnie doświadczenie w kompletacji zamówień dla klientów z branży motoryzacyjnej, w pełni transferowalne do potrzeb logistycznych producentów maszyn i elektronarzędzi. Dzięki własnym magazynom GEFCO i gęstej sieci połączeń możemy tworzyć dedykowaną sieć dystrybucyjną o dużej skali, obejmującą tysiące punktów w kraju. Naszym dodatkowym atutem była również kompleksowa obsługa celna i możliwość tworzenia rozwiązań szytych na miarę” – podkreśla Piotr Twardykus, kierownik ds. kluczowych klientów, GEFCO Polska.

Z perspektywy Daewoo Power Products ważne jest również wsparcie przed szczytami sprzedażowymi, przede wszystkim na przedwiośniu, bo trzonem oferty Daewoo Power Products w Polsce są elektronarzędzia ogrodnicze. Sprzęt o większych gabarytach to dla operatora logistycznego dobry sprawdzian elastyczności w logistyce magazynowej. Ostatnie wzmocnienia w tym obszarze, w tym otwarcie nowego magazynu GEFCO w Psarach pod Wrocławiem, podnoszą standardy obsługi logistycznej marek o sezonowej charakterystyce biznesu.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C