GEFCO uruchamia zaawansowaną technologicznie platformę Opteam, która posłuży do optymalizacji przepływów drogowych

C

27-11-2013

Grupa GEFCO ukończyła kolejny etap wspólnego projektu IT: wdrażanie platformy Opteam, zaprojektowanej i zrealizowanej we współpracy z firmą CEREZA. Platforma stanowi główny element programu TOSCA. Jest wykorzystywana w dwudziestu krajach, gdzie służy do poprawy konkurencyjności poprzez optymalizację przepływów lądowych Overland.         Opteam wchodzi w skład 4-częściowego programu TOSCA, którego wdrożenie zaplanowane jest na 3 lata i zakończy się pod koniec 2014 r. Program obejmuje następujące elementy: system zarządzania przewoźnikami CMS (Carrier Management System), platformę Opteam służącą do zarządzania mapami i optymalizacji przepływów, moduły do rejestracji danych (system CADIS do transportów drobnicowych i różne narzędzia do transportów całopojazdowych) oraz wspólną platformę kliencką do zarządzania zleceniami i ich trackingu.   Analiza przepływów jest przeprowadzana według strefy geograficznej, poszczególnych klientów lub przewoźników, zarówno dla przewozów spotowych, jak i regularnych linii. Wizualizacja przepływów na ekranie pozwala na szybkie identyfikowanie miejsc, gdzie ruch jest niezrównoważony. W rezultacie GEFCO może nadać priorytet działaniom służącym poprawie sytuacji i optymalizacji ruchu, między innymi poprzez tworzenie tzw. ?kółek?, co pozwala na zmniejszenie liczby powrotów bez załadunku.   Narzędzie Opteam umożliwia wymianę informacji i wspólne wypracowywanie rozwiązań przez użytkowników w różnych, często odległych od siebie lokalizacjach. W celu wykorzystania platformy Opteam do optymalizacji przepływów trzeba było wprowadzić zmiany w strukturze organizacyjnej GEFCO. W tym celu powołana została nowa funkcja ?optymalizatorów przepływów?.

gefcoGrupa GEFCO ukończyła kolejny etap wspólnego projektu IT: wdrażanie platformy Opteam, zaprojektowanej i zrealizowanej we współpracy z firmą CEREZA. Platforma stanowi główny element programu TOSCA. Jest wykorzystywana w dwudziestu krajach, gdzie służy do poprawy konkurencyjności poprzez optymalizację przepływów lądowych Overland.

 

 

 

 

Opteam wchodzi w skład 4-częściowego programu TOSCA, którego wdrożenie zaplanowane jest na 3 lata i zakończy się pod koniec 2014 r. Program obejmuje następujące elementy: system zarządzania przewoźnikami CMS (Carrier Management System), platformę Opteam służącą do zarządzania mapami i optymalizacji przepływów, moduły do rejestracji danych (system CADIS do transportów drobnicowych i różne narzędzia do transportów całopojazdowych) oraz wspólną platformę kliencką do zarządzania zleceniami i ich trackingu.

 

Analiza przepływów jest przeprowadzana według strefy geograficznej, poszczególnych klientów lub przewoźników, zarówno dla przewozów spotowych, jak i regularnych linii. Wizualizacja przepływów na ekranie pozwala na szybkie identyfikowanie miejsc, gdzie ruch jest niezrównoważony. W rezultacie GEFCO może nadać priorytet działaniom służącym poprawie sytuacji i optymalizacji ruchu, między innymi poprzez tworzenie tzw. ?kółek?, co pozwala na zmniejszenie liczby powrotów bez załadunku.

 

Narzędzie Opteam umożliwia wymianę informacji i wspólne wypracowywanie rozwiązań przez użytkowników w różnych, często odległych od siebie lokalizacjach. W celu wykorzystania platformy Opteam do optymalizacji przepływów trzeba było wprowadzić zmiany w strukturze organizacyjnej GEFCO. W tym celu powołana została nowa funkcja ?optymalizatorów przepływów?.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C