Z dniem 1 stycznia 2014 roku międzynarodowa grupa logistyczna Geis przejęła spółkę Logwin Solutions Poland Sp. z o.o. Spółka ta specjalizuje się w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym oraz projektach logistycznych wzbogaconych o tzw. ?usługi dodane? (VAS). Strony postanowiły nie ujawniać ceny zakupu.
Grupa Geis w Polsce przejmuje trzy oddziały spółki Logwin Solutions Poland: w Sokołowie niedaleko Warszawy, w Poznaniu i Łodzi, wraz z 80 pracownikami oraz flotą 34 pojazdów. ?Poprzez przejęcie tych trzech oddziałów znacząco wzmocniliśmy naszą obecność w Polsce?, oświadczyli właściciele i dyrektorzy zarządzający Grupy Geis – Hans-Georg Geis oraz Wolfgang Geis. ?Uważamy, że Polska jest ważnym i rosnącym rynkiem w Europie, na którym pragniemy rozwijać naszą działalność krok po kroku.?
Pozytywny rozwój
Grupa Geis działa w Polsce od 2006 roku, kiedy to otwarła dwa oddziały Geis Cargo International Polska Ltd, których głównym obszarem działalności jest transport lotniczy i morski. W lipcu ubiegłego roku Grupa Geis znacząco rozszerzyła swą działalność poprzez przejęcie spółki Quehenberger Logistics POL Sp. z o.o.. Od tego momentu Grupa Geis, pod marką Geis PL Sp. z o.o. zatrudniającą obecnie 88 pracowników w sześciu biurach, oferuje dodatkowe usługi w zakresie transportu drogowego, odpraw celnych oraz logistyki magazynowej.
W nadchodzących miesiącach Geis planuje integrację trzech oddziałów za strukturami Grupy. Następnym krokiem będzie rozszerzenie wachlarza usług w dziedzinie transportu drogowego oraz projektów logistycznych. Grupa Geis w Polsce zatrudnia obecnie 200 pracowników.
Kilka słów o Grupie Geis
Siedziba Grupy Geis mieści się w Bad Neustadt w Niemczech. Spółka rozwija się nieustannie od jej założenia w 1948 roku. Holding Geis zarządzany jest bezpośrednio przez swych właścicieli. Obecnie Grupa Geis oferuje wszechstronne usługi logistyczne w skali globalnej. W roku 2012 spółka zatrudniała około 4500 osób i generowała obroty w wysokości 794,2 miliona euro.
W skład holdingu wchodzą spółki w Niemczech, Szwajcarii, Luksemburgu, Austrii, Polsce, Czechach i na Słowacji.
Głównymi obszarami działalności firmy są: Transport drogowy (przesyłki / transport drobnicowy / LTL / FTL), Logistyka (magazynowanie i logistyka, produkcja opakowań, ?usługi dodane? VAS) oraz Transport Lotniczy i Morski (transport lotniczy i morski, specjalne projekty transportowe).
Spółki Geis PL Sp z o.o. oraz Geis Cargo International Poland Ltd. są członkami Grupy Geis w Polsce. Obecnie grupa działa w ramach dwóch oddziałów zajmujących się transportem lotniczym i morskim oraz sześciu innych oddziałów oferujących wszechstronne usługi logistyczne – od systemowego transportu palet oraz przesyłek indywidualnych, poprzez transporty FTL, odprawy celne oraz logistykę magazynową do kompleksowych projektów logistycznych. Grupa Geis planuje w przyszłości sukcesywne poszerzanie swojej działalności w Polsce.