GEODIS finalizuje akwizycję grupy PEKAES

C

02-02-2021

Akwizycja grupy PEKAES przez GEODIS-a stała się faktem po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych.

Akwizycja grupy PEKAES przez GEODIS-a stała się faktem po uzyskaniu wszystkich wymaganych zezwoleń od odpowiednich organów regulacyjnych.

Akwizycja rozszerza działalność GEODIS-a w Polsce, ale także w Niemczech i Europie Centralnej, ze względu na integralną rolę Polski w niemieckim łańcuchu produkcyjnym.

Proces integracji PEKAES-u poprowadzi linia biznesowa Road Transport, od lat silnie ugruntowana w Polsce.

– Ta operacja pozwoli nam rozwinąć sieć frachtu paletowego na całą Europę wraz z dalszym rozwojem na Polskim rynku –  wyjaśnia Olivier Royer, wiceprezes wykonawczy Road Transport, GEODIS. – Multimodalne linie PEKAES-uto istotny impuls rozwojowy dla tego obszaru naszej działalności. Idealnie uzupełnią nasze dotychczasowe połączenia w Europie Zachodniej, które znacząco zyskały na popularności wśród klientów ze względu na swój niski ślad środowiskowy.

– Otwieramy nowy rozdział w historii PEKAES-u. Fuzja z GEODIS-em to nowe możliwości dla naszych klientów, partnerów i pracowników. Nasi klienci zyskują wsparcie globalnej sieci dla swojego rozwoju. Przed naszymi pracownikami otwierają się nowe możliwości rozwoju w międzynarodowej organizacji. Jesteśmy zaszczyceni połączeniem z GEODIS-em, marką z którą łączy nas wspólne dążenie do wspierania klientów wobec logistycznych wyzwań – deklaruje Maciej Bachman, dyrektor generalny PEKAES-u.

GEODIS obecnie ma niemal 1500 pracowników w 29 placówkach na terenie Polski, w tym dwadzieścia kilka hubów na całym terytorium.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C