GEODIS ogłasza przejęcie firmy PEKAES

C

16-10-2020

Globalny operator łańcucha dostaw, firma GEODIS zawarła porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia polskiego operatora logistycznego, firmy PEKAES, która dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport.

 

 

 

Marie-Christine Lombard, Prezes Zarządu GEODIS:

– To przejęcie jest dużym krokiem naprzód w konsolidacji obecności GEODIS w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju Grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany ze swojego profesjonalizmu. Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi Klienci skorzystają z doświadczenia PEKAES w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. Z radością witamy wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES w rodzinie GEODIS.

Działający od 1958 roku PEKAES jest jednym z wiodących operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Dzięki dwudziestu oddziałom rozmieszczonym na terenie całej Polski PEKAES obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 tys. aktywnych klientów. Firma realizuje również przewozy intermodalne drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu dedykowanych lokalizacjach. PEAKES zatrudnia około 1200 osób. Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES mówi o transakcji:

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową.

Olivier Royer, Wiceprezes GEODIS ds. Transportu Drogowego dodaje:

– GEODIS wzmacnia swoją ofertę usług w Polsce i Europie Wschodniej dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. Dzięki tej operacji GEODIS uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich.

Obecnie pakiet większościowy akcji PEKAES pozostawał w rękach Innova Capital, niezależnego doradcy private equity, działającego w Polsce i inwestującego w wykup większościowy średnich przedsiębiorstwach prowadzących działalność w Europie Środkowo-Wschodniej. Krzysztof Kulig, Senior Partner w Innova Capital podsumowuje planowaną transkację:

– Skala sukcesu, transformacji i śmiałej ekspansji PEKAES na wymagającym polskim i międzynarodowym rynku logistycznym, który wzbudził zainteresowanie GEODIS, nie byłaby możliwa bez ciężkiej pracy zespołu Innova Capital i kierownictwa firmy. Razem zbudowaliśmy logistykę wagi ciężkiej, a o sile i odporności firmy świadczy znikomy wpływ pandemii na obecne wyniki. Jestem bardzo wdzięczny za ich zaangażowanie i inicjatywę.

Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu standardowych formalności.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C