GEODIS ogłasza przejęcie PEKAES-u

C

16-08-2020

GEODIS zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES-u.

GEODIS zawarł porozumienie z Innova Capital w sprawie przejęcia PEKAES-u.

 

 

 

 

 

Marie-Christine Lombard, pezes zarządu GEODIS:

– To przejęcie jest dużym krokiem naprzód w konsolidacji obecności GEODIS-u w tym regionie, który uważamy za strategiczny dla rozwoju grupy. PEKAES ma doskonały lokalny zasięg geograficzny, a jego zespół jest dobrze znany ze swojego profesjonalizmu. Nasze uzupełniające się portfolio klientów oraz połączone możliwości pozwolą zaoferować polskim firmom szerokie możliwości międzynarodowe, a nasi klienci skorzystają z doświadczenia PEKAES-u w Polsce, która jest trzecim co do wielkości rynkiem logistycznym w Europie. Z radością witamy wszystkich pracowników i kierownictwo PEKAES-u w rodzinie GEODIS.

Utworzony w roku 1958 PEKAES jest jednym z czołowych operatorów sieci FTL i LTL obsługujących ładunki paletyzowane w Polsce. Dzięki 20 oddziałom rozmieszczonym na terenie całej Polski PEKAES obsługuje wszystkie przepływy krajowe i międzynarodowe dla około 10 000 aktywnych klientów. Firma realizuje również przewozy intermodalne drogowo-kolejowe oraz oferuje dodatkowe usługi logistyczne w sześciu placówkach. PEAKES zatrudnia około 1200 osób.

PEKAES dołączy do linii biznesowej GEODIS Road Transport. Olivier Royer, wiceprezes GEODIS-u ds. Transportu Drogowego:

– GEODIS wzmacnia swoją ofertę usług w Polsce i Europie Wschodniej dzięki najlepszej w swojej klasie sieci. Dzięki tej operacji GEODIS uzyska również dostęp i rozwinie ofertę usług intermodalnych w Polsce i krajach sąsiednich.

Maciej Bachman, prezes zarządu PEKAES-u:

– Cieszymy się, że możemy połączyć siły z Grupą GEODIS, aby zaoferować naszym klientom globalny zasięg w połączeniu z potężną siecią logistyczną i transportową.

Transakcja wejdzie w życie po zakończeniu formalności.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C