GEORGI Transporte wybrało tablety DriverLinc+

C

31-05-2017

Przedsiębiorstwo GEORGI Transporte przedłużyło współpracę z firmą Astrata Europe, podpisując nową umowę dotyczącą wyposażenia 300 pojazdów w komputery pokładowe – tablety DriverLinc+.

Przedsiębiorstwo GEORGI Transporte przedłużyło współpracę z firmą Astrata Europe, podpisując nową umowę dotyczącą wyposażenia 300 pojazdów w komputery pokładowe – tablety DriverLinc+.

GEORGI Transporte jest jednym z dostawców usług w Europie w zakresie transportu air cargo oraz ładunków wymagających dodatkowych zabezpieczeń. Nowa umowa jest wyrazem zaufania oraz kontynuacją współpracy, którą GEORGI Transporte i Astrata Europe rozpoczęły już w kwietniu 2007 roku, podpisując wówczas kontrakt na wyposażenie floty w jednostki telematyczne pierwszej generacji – EUTELTracs. GEORGI Transporte podąża za zaawansowaną technologią oraz wykwalifikowanym personelem. Wybór rozwiązania DriverLinc+ pozwoli firmie na przyspieszenie rozwoju przedsiębiorstwa, wzrost wydajności operacyjnej i skuteczniejsze szkolenie kierowców, szczególnie z wykorzystaniem wskaźników wydajności (KPI): punktualności dostaw oraz bezpieczeństwa transportu.

Proces wdrażania 300 jednostek DriverLinc+ został już rozpoczęty. Rozwiązanie dostarczane przez Astratę to system telematyczny odpowiadający nie tylko aktualnym dzisiejszym potrzebom branżowym, lecz także przygotowany z myślą o zmianach rynku transportowo-logistycznego i wymagań klientów w przyszłości. DriverLinc+ to rozwiązanie przystosowane do potencjalnych zmian oczekiwań i potrzeb GEORGI Transporte w kolejnych latach działalności. W procesie decyzyjnym znaczącą rolę odegrała łatwość użytkowania systemu i intuicyjność obsługi urządzeń, jak również dopasowanie rozwiązania do wspierania codziennych operacji transportowo-logistycznych, z uwzględnieniem monitorowania punktualności dostaw, a także nadzorowania bezpieczeństwa transportu. W związku ze specyfiką realizowanych działań w sektorze transportu air cargo, GEORGI Transporte stawia na punktualność dostaw oraz poprawną kalkulację szacowanego czasu dostawy (uwzględniającą bieżące warunki drogowe). „W naszej branży kluczowe jest posiadanie prawidłowych informacji na temat oczekiwanego czasu dostawy (ETA), a także możliwość przewidywania ryzyka wystąpienia opóźnień dostaw. Rozwiązania oferowane przez Astratę odpowiadają tej szczególnej potrzebie na bardzo wysokim poziomie”, przyznaje Hubert Hohl, Head of Truckfleet w firmie GEORGI Transporte.

Ponadto, w związku z działalnością w zakresie transportu ładunków wymagającego dodatkowych zabezpieczeń, firma GEORGI Transporte ma inny wymóg stosowania specjalistycznych urządzeń (na przykład dodatkowych czujników, zintegrowanych z głównym rozwiązaniem telematycznym) oraz realizowania operacji transportowych przez odpowiednio przeszkolonych kierowców.

Zgodnie z koncepcją odpowiedzialności za środowisko firma szukała rozwiązania, które pomogłoby im wdrożyć i realizować regularne programy szkolenia kierowców w celu poprawy wydajności ich pracy, zmniejszenia zużycia paliwa oraz redukcji emisji. Dzięki tabletom DriverLinc+ firma GEORGI Transporte może propagować bardziej wydajny ekonomicznie, ekologiczny styl jazdy. Dzięki wszystkim dodatkowych funkcjom tabletu, system od Astraty umożliwia również planowanie bardziej wydajnych tras oraz sprawniejsze redukowanie pustych kilometrów. Narzędzie DriverLinc+ oferuje firmie GEORGI Transporte zaawansowane rozwiązanie do zarządzania flotą, umożliwiające obniżenie kosztów paliwa oraz usprawnienia we wszystkich aspektach zarządzania flotą.

Co więcej, firma GEORGI Transporte docenia również możliwość wymiany zdjęć i dokumentów pomiędzy kierowcami a biurem. Dostępność i możliwość zastposowania funkcji rejestrowania i skanowania obrazu z wykorzystaniem tabletu DriverLinc+ stanowiło istotny czynnik decyzyjny. Nie bez znaczenia jest też wielojęzyczne międzynarodowe wsparcie świadczone przez Astratę 24/7/365, dzięki któremu firma GEORGI Transporte zawsze otrzymuje wszystkie niezbędne odpowiedzi, na czas.

Nowa umowa podpisana między firmą GEORGI Transporte oraz Astratą jest nie tylko wynikiem intensywnego rozeznania dotyczącego zaawansowanych rozwiązań telematycznych dostępnych na rynku, ale także stanowi dowód wyraźnego uznania długotrwałych relacji, zaufania we wzajemnej współpracy i doświadczenia obu firm na rynku. Firma GEORGI Transporte wybrała rozwiązanie DriverLinc+ z powodu funkcji i zintegrowanej Otwartej Platformy Telematycznej. Rozwiązania firmy Astrata są przystosowane do nowych kierunków rozwoju oprogramowania i na potrzeby przyszłych zewnętrznych integracji wraz z wymaganiami rynku. Dodatkowo, istniejąca integracja z oprogramowaniem w biurze GEORGI Transporte sprawiła, że przejście z poprzedniego systemu na nową technologię DriverLinc+ przebiega płynnie.

„System musi działać przez cały czas. Dlatego właśnie wybraliśmy DriverLinc+ od Astraty. Rozwiązanie to jest nie tylko narzędziem pracy DZIŚ, ale także jest przystosowane na JUTRO i dalszą PRZYSZŁOŚĆ.”  dodaje Hubert Hohl, Head of Truckfleet w firmie GEORGI Transporte.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C