Gęste płyny? Flexitank Pulse!

C

11-12-2020

Hillebrand wprowadza na rynek flexitank Pulse do płynów o dużej gęstości, wykorzystywany w dostawach morskich i drogowych.

Hillebrand stawia na rozwój transportu płynnych towarów masowych o dużej gęstości. W tym roku przejął firmę Braid, czołowego gracza w logistyce towarów płynnych. Teraz wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązanie dla tej grupy ładunków flexitank Pulse, wykorzystywany w dostawach morskich i drogowych.

 

Flexitank Pulse pozwala zwiększyć efektywność masowego transportu płynów o dużej gęstości lub z tendencją do krzepnięcia.

 

Stała konsystencja

W przypadku transportu i przeładunku (przepompowywania) gęstych cieczy częstym problemem jest osad pozostający na dnie zbiorników. Przed dostawą do finalnego dostawcy trzeba więc wymieszać przewożony płyn, co nie jest prostym zadaniem.

Flexitank Pulse, który ma usprawnić ten proces, został tak skonstruowany, aby zapobiec tworzeniu się osadu wewnątrz zbiornika i zachować jednolitą konsystencję przewożonego płynu. Zastosowano w nim opatentowaną technologię, która umożliwia szybkie zmieszanie gęstej cieczy. Opiera się ona na zamontowanych we flexitanku dwóch, wewnętrznych kanałach, do których wprowadzane jest albo sprężone powietrze albo transportowany płyn. To wywołuje delikatny ruch, co ułatwia mieszanie się odseparowanych cząstek i przywrócenie właściwej gęstości cieczy w czasie krótszym niż godzina. Utrzymanie właściwej do przepompowania gęstości cieczy umożliwia też specjalna budowa flexitanka, zapobiegająca przywieraniu osadów stałych do narożników. Przed zbyt dużym naciskiem zbiornika na drzwi kontenera chroni specjalnie skonstruowana grodź (przegroda stalowa w kontenerze), jednocześnie umożliwiająca ich otwarcie w trakcie procesu mieszania.

– Przy opracowywaniu koncepcji nowego flexitanka kluczowe znaczenie miała dla nas elastyczność rozwiązania i możliwość pełnego odzysku przewożonych płynów – mówi Kevin Fry, dyrektor ds. rozwoju technicznego transportu płynów masowych, Hillebrand. – Nasi klienci mają teraz możliwość bezpiecznego wyboru preferowanej metody napowietrzania lub mieszania bez konieczności wchodzenia do kontenera.

Jak wynika z przeprowadzanych testów, w nowym flexitanku Pulse pozostaje dziesięć razy mniej osadów niż ma to miejsce w przypadku standardowych pojemników po wstrząśnięciu.

– Możliwość rozładunku tak wymagającego rodzaju cieczy bez pozostawiania osadów we flexitanku daje nam satysfakcję z wprowadzenia rozwiązania, które w pełni odpowiada potrzebom zarówno klientów jak i dostawców usług logistycznych – podkreśla Kevin Fry.

Flexitanki Pulse nie wymagają użycia dodatkowych urządzeń i dostępne są w różnych wersjach, w zależności od specyfiki przewożonych płynów i potrzeb transportowych klientów. Mogą być montowane wewnątrz kontenerów 20-stopowych o pojemności do 24 tys. litrów. Ich wprowadzenie na rynek poprzedziły wielomiesięczne testy.

 

Hillbebrand rozwija flexitanki

Flexitank Pulse jest kolejnym autorskim i innowacyjnym rozwiązaniem opracowanym przez ekspertów Hillebrand do wykorzystania w transportach masowych towarów płynnych. W tym roku operator wprowadził na rynek flexitanki do masowego transportu w warunkach chłodniczych i w temperaturze otoczenia, w których wykorzystano opatentowaną technologię zapobiegającej nadmiernym ruchom płynów wewnątrz zbiornika. Rok wcześniej firma wprowadziła na rynek flexitanki instalowane w kontenerach chłodniczych, które, dzięki zastosowanym rozwiązaniom, zmniejszają koszty transportu soków i napojów drogą morską o 25%. Z innych rozwiązań stosowanych przez Hillebrand w przewozie masowym płynów warto wymienić też, stosowany we flexitankach, wyjątkowy system automatycznego odpowietrzania, który zapewnia bezpieczeństwo transportu płynów fermentujących i wydzielających gazy, jak wino czy koncentraty owocowe.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C