Giełdy transportowe – oszczędność czasu i pieniędzy

C

09-11-2012

Główna zasada funkcjonowania giełdy ładunków i przestrzeni transportowych jest łatwa do wyjaśnienia. Każdy dysponent, który pracuje w spedycji lub firmie transportowej zna sytuację, kiedy to ma do dyspozycji pojazd, ale nie ma ładunku, bądź ma ładunek, ale brakuje mu wolnego pojazdu. Właśnie w takich sytuacjach do akcji wkracza giełda transportowa.       To rynek on-line, na którym spedytorzy i przewoźnicy handlują wolnymi lub brakującymi ofertami frachtów czy przestrzeni ładunkowych. To, co kiedyś trzeba było godzinami załatwiać przez telefon, dziś można rozwiązać on-line. Ostateczne zawarcie transakcji następuje jednak nadal bezpośrednio między dwoma partnerami. Zalety są oczywiste: za pomocą internetowych giełd transportowych użytkownicy mogą w ciągu kilku sekund wyszukać ofertę frachtową lub wprowadzić własne, niewykorzystane pojazdy do systemu. Tutaj każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka. Udostępniając codziennie do 300.000 ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych pochodzących od 85.000 użytkowników, dostarczana przez TimoCom giełda oferuje ogromną bazę potencjalnych kontaktów handlowych na skalę krajową i zagraniczną. Bezpieczeństwo przede wszystkim - dlatego też firma rozwinęła daleko idący system zabezpieczeń. Każde przedsiębiorstwo musi zostać poddane wielostopniowemu sprawdzianowi. Inaczej niż zazwyczaj to bywa, ten dostawca IT z Düsseldorfu, nie przydziela żadnych haseł identyfikacyjnych, lecz indywidualny klucz bezpieczeństwa. Dostęp do systemu jest zatem możliwy tylko poprzez odpowiedni, autoryzowany komputer. Także po zawarciu umowy przeprowadza się regularne kontrole. Aby wyrobić sobie własną opinię na temat TC Truck&Cargo, dla nowych klientów, istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania produktu na rzeczywistym rynku przez okres czterech tygodni. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktualnej wersji oprogramowania Windows i przeglądarki internetowej oraz dostęp do Internetu.


tctruckGłówna zasada funkcjonowania giełdy ładunków i przestrzeni transportowych jest łatwa do wyjaśnienia. Każdy dysponent, który pracuje w spedycji lub firmie transportowej zna sytuację, kiedy to ma do dyspozycji pojazd, ale nie ma ładunku, bądź ma ładunek, ale brakuje mu wolnego pojazdu. Właśnie w takich sytuacjach do akcji wkracza giełda transportowa.

 

 

 


To rynek on-line, na którym spedytorzy i przewoźnicy handlują wolnymi lub brakującymi ofertami frachtów czy przestrzeni ładunkowych. To, co kiedyś trzeba było godzinami załatwiać przez telefon, dziś można rozwiązać on-line. Ostateczne zawarcie transakcji następuje jednak nadal bezpośrednio między dwoma partnerami.


Zalety są oczywiste: za pomocą internetowych giełd transportowych użytkownicy mogą w ciągu kilku sekund wyszukać ofertę frachtową lub wprowadzić własne, niewykorzystane pojazdy do systemu. Tutaj każdy znajdzie dokładnie to, czego szuka. Udostępniając codziennie do 300.000 ofert frachtów i wolnych przestrzeni ładunkowych pochodzących od 85.000 użytkowników, dostarczana przez TimoCom giełda oferuje ogromną bazę potencjalnych kontaktów handlowych na skalę krajową i zagraniczną.


Bezpieczeństwo przede wszystkim – dlatego też firma rozwinęła daleko idący system zabezpieczeń. Każde przedsiębiorstwo musi zostać poddane wielostopniowemu sprawdzianowi. Inaczej niż zazwyczaj to bywa, ten dostawca IT z Düsseldorfu, nie przydziela żadnych haseł identyfikacyjnych, lecz indywidualny klucz bezpieczeństwa. Dostęp do systemu jest zatem możliwy tylko poprzez odpowiedni, autoryzowany komputer. Także po zawarciu umowy przeprowadza się regularne kontrole.


Aby wyrobić sobie własną opinię na temat TC Truck&Cargo, dla nowych klientów, istnieje możliwość bezpłatnego przetestowania produktu na rzeczywistym rynku przez okres czterech tygodni. Jedynym warunkiem jest posiadanie aktualnej wersji oprogramowania Windows i przeglądarki internetowej oraz dostęp do Internetu.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C