Giełda ładunków w 2016 roku

C

15-12-2016

W raz z początkiem świątecznej kampanii, jednym z momentów, kiedy aktywność transportu drogowego rzeczy przeżywa najbardziej pracowity okres w roku, czas na podsumowanie działalności, które rok 2016 przyniósł giełdzie ładunków.   W ciągu tego roku, Wtransnet przekroczył liczbę 11.000 firm zrzeszonych i 31.200 dziennie publikowanych ofert, co, na kilka tygodni do zakończenia roku, przekłada się na 24% więcej niż w 2015 roku. Podobnie, do października zarejestrowano łącznie 1.590 nowych firm, z których 36% stanowiły firmy międzynarodowe.   Przepływy transportowe na giełdzie ładunków   W 2016 roku odnotowano tendencję wzrostową w transporcie pomiędzy krajami europejskimi. Jeśli przyjrzymy się przepływom towarów po Europie, zauważymy ogólny wzrost ładunków o 7,09%, a szczególnie, bo w około 50%, w ciągu miesięcy sierpnia i września. Podobnie, bo o 48,18% wzrosły oferty pojazdów na tych trasach, dzięki czemu Wtransnet stał się punktem spotkań pomiędzy firmami zlecającymi ładunki a dostawcami usług transportowcach na Europę.     Warto wspomnieć, że w ciągu tego roku miał miejsce wzrost ładunków w eksporcie z Europy do krajów Pł. Iberyjskiego o 5,81%, jak również dostępnych pojazdów na tych trasach (20%). Inną kwestią wartą wzięcia pod uwagę jest wzrost zgłoszonych pojazdów na trasach międzynarodowych z Hiszpanii czy Portugali w kierunku na Europę, które utrzymywały się na bardzo wysokim poziomie aż do przełomu sierpnia, z rocznym wzrostem 44,85%.   Włochy rosną w siłę na Wtransnet   Na szczególną uwagę zasługuje przyrost zanotowany we Włoszech, zwłaszcza w odniesieniu do rynku krajowego, ze wzrostem o 50,75% ofert ładunków i bezprecedensowym wzrostem o 234,56% ofert pojazdów. Podobnie przybyło ofert w eksporcie zarówno ładunków i pojazdów (14%), podczas gdy oferty ładunków w imporcie pozostają stabilne. Powiększyła się znacząco liczba pojazdów na powroty do Włoch o 79%.  

Oferty-ladunkow-z-zaladunkiem-i-rozladunkiem-w-EuropieW raz z początkiem świątecznej kampanii, jednym z momentów, kiedy aktywność transportu drogowego rzeczy przeżywa najbardziej pracowity okres w roku, czas na podsumowanie działalności, które rok 2016 przyniósł giełdzie ładunków.

 

W ciągu tego roku, Wtransnet przekroczył liczbę 11.000 firm zrzeszonych i 31.200 dziennie publikowanych ofert, co, na kilka tygodni do zakończenia roku, przekłada się na 24% więcej niż w 2015 roku. Podobnie, do października zarejestrowano łącznie 1.590 nowych firm, z których 36% stanowiły firmy międzynarodowe.

 

Przepływy transportowe na giełdzie ładunków

 

W 2016 roku odnotowano tendencję wzrostową w transporcie pomiędzy krajami europejskimi. Jeśli przyjrzymy się przepływom towarów po Europie, zauważymy ogólny wzrost ładunków o 7,09%, a szczególnie, bo w około 50%, w ciągu miesięcy sierpnia i września. Podobnie, bo o 48,18% wzrosły oferty pojazdów na tych trasach, dzięki czemu Wtransnet stał się punktem spotkań pomiędzy firmami zlecającymi ładunki a dostawcami usług transportowcach na Europę.

 

Oferty-ladunkow-z-zaladunkiem-i-rozladunkiem-w-Europie

 

Warto wspomnieć, że w ciągu tego roku miał miejsce wzrost ładunków w eksporcie z Europy do krajów Pł. Iberyjskiego o 5,81%, jak również dostępnych pojazdów na tych trasach (20%). Inną kwestią wartą wzięcia pod uwagę jest wzrost zgłoszonych pojazdów na trasach międzynarodowych z Hiszpanii czy Portugali w kierunku na Europę, które utrzymywały się na bardzo wysokim poziomie aż do przełomu sierpnia, z rocznym wzrostem 44,85%.

 

Włochy rosną w siłę na Wtransnet

 

Na szczególną uwagę zasługuje przyrost zanotowany we Włoszech, zwłaszcza w odniesieniu do rynku krajowego, ze wzrostem o 50,75% ofert ładunków i bezprecedensowym wzrostem o 234,56% ofert pojazdów. Podobnie przybyło ofert w eksporcie zarówno ładunków i pojazdów (14%), podczas gdy oferty ładunków w imporcie pozostają stabilne. Powiększyła się znacząco liczba pojazdów na powroty do Włoch o 79%.

Oferty-wloskich-ladunkow-krajowych

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C