GLS ogłosiło wyniki finansowe za rok 2009/10

C

31-05-2010

  W dniu 28 maja w Amsterdamie, Grupa GLS ogłosiła swój wynik za ostatni rok budżetowy, zakończony 31 marca 2010 roku. Pomimo kryzysu ekonomicznego, europejska firma świadcząca usługi kurierskie, ekspresowe i logistyczne zanotowała jedynie niewielki spadek w ilości doręczonych paczek. Jednak dochód i zysk odzwierciedlają presję spadających cen.    Ilość doręczonych paczek obniżyła się nieco: z 350 do 345 milionów, podczas gdy obrót spadł z 1,8 miliarda euro do 1,7 miliarda. EBITA obniżył się o 15,3% do 132 miliona euro, reprezentując marżę równą 7,9% (w porównaniu do marży z poprzedniego roku wynoszącej 8,7%). where to order zovirax buy ultram cheap how to buy novolog buy lasix cheap oxycontin price where to order ultracet online purchase lantus     - Wyniki wskazują na wojnę cenową, jako że konkurenci odpowiedzieli na kryzys ekonomiczny pozyskując wolumen poprzez redukcję cen - mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. -  W niektórych krajach GLS i w niektórych regionach, doprowadziło to do znaczących obniżek cen, a to trend, który musi ulec odwróceniu.    Szybkie i niezawodne usługi kurierskie wymagają dobrze wyszkolonej kadry, mocnej sieci oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. - GLS oferuje wysokiej jakości usługi kurierskie. Aby wspierać jakość, stale inwestujemy w nasz biznes, nawet w trudnym dla gospodarki czasie. Niemniej jednak klienci, którzy wymagają wysokiej jakości, muszą być przygotowani, by za nią płacić. Dlatego zmuszeni jesteśmy podnieść nasze ceny we wszystkich krajach - wyjaśnia Rico Back.   W roku 2010/11 Grupa GLS planuje inwestycje w wysokości ok. 50 milionów euro. Inwestycje będą dotyczyć infrastruktury, a więc zakupu ziemi, budowy obiektów i taśmociągów, a także rozwoju i harmonizacji systemu informatycznego.  - Nowoczesne rozwiązania informatyczne odgrywają znaczącą rolę w komunikacji z nadawcami i odbiorcami paczek - mówi Rico Back. - Będziemy więc stale optymalizować nasze procesy bez kompromisów w jakości. GLS spodziewa się, że gospodarka oraz rynek KEP wzmocni się nieznacznie w bieżącym roku.  - Kryzys się nie skończył. Rynek się zmieni i może dojść do dalszych konsolidacji; w ciągu roku przewidujemy dalsze upadki firm i ich przejęcia- mówi Rico Back. - W związku z wciąż niepewną sytuacją ekonomiczną, sądzimy, iż nastąpi stagnacja biznesu w roku 2010/11. Niezależnie od tego Grupa GLS będzie dalej umacniała swoją europejską sieć, aby wspierać wysoką jakość i przygotować grunt na ewentualne odwrócenie sytuacji ekonomicznej, gdy tylko będzie miała miejsce.  

 

W dniu 28 maja w Amsterdamie, Grupa GLS ogłosiła swój wynik za ostatni rok budżetowy, zakończony 31 marca 2010 roku. Pomimo kryzysu ekonomicznego, europejska firma świadcząca usługi kurierskie, ekspresowe i logistyczne zanotowała jedynie niewielki spadek w ilości doręczonych paczek. Jednak dochód i zysk odzwierciedlają presję spadających cen. 

 

PROMOCJA

PROMOCJA

Ilość doręczonych paczek obniżyła się nieco: z 350 do 345 milionów, podczas gdy obrót spadł z 1,8 miliarda euro do 1,7 miliarda. EBITA obniżył się o 15,3% do 132 miliona euro, reprezentując marżę równą 7,9% (w porównaniu do marży z poprzedniego roku wynoszącej 8,7%).


 

 

Wyniki wskazują na wojnę cenową, jako że konkurenci odpowiedzieli na kryzys ekonomiczny pozyskując wolumen poprzez redukcję cen – mówi Rico Back, CEO Grupy GLS. –  W niektórych krajach GLS i w niektórych regionach, doprowadziło to do znaczących obniżek cen, a to trend, który musi ulec odwróceniu.

  

Szybkie i niezawodne usługi kurierskie wymagają dobrze wyszkolonej kadry, mocnej sieci oraz wykorzystania nowoczesnych technologii. – GLS oferuje wysokiej jakości usługi kurierskie. Aby wspierać jakość, stale inwestujemy w nasz biznes, nawet w trudnym dla gospodarki czasie. Niemniej jednak klienci, którzy wymagają wysokiej jakości, muszą być przygotowani, by za nią płacić. Dlatego zmuszeni jesteśmy podnieść nasze ceny we wszystkich krajach – wyjaśnia Rico Back.

 

W roku 2010/11 Grupa GLS planuje inwestycje w wysokości ok. 50 milionów euro. Inwestycje będą dotyczyć infrastruktury, a więc zakupu ziemi, budowy obiektów i taśmociągów, a także rozwoju i harmonizacji systemu informatycznego.  – Nowoczesne rozwiązania informatyczne odgrywają znaczącą rolę w komunikacji z nadawcami i odbiorcami paczek – mówi Rico Back. – Będziemy więc stale optymalizować nasze procesy bez kompromisów w jakości.


GLS spodziewa się, że gospodarka oraz rynek KEP wzmocni się nieznacznie w bieżącym roku.  – Kryzys się nie skończył. Rynek się zmieni i może dojść do dalszych konsolidacji; w ciągu roku przewidujemy dalsze upadki firm i ich przejęcia– mówi Rico Back. – W związku z wciąż niepewną sytuacją ekonomiczną, sądzimy, iż nastąpi stagnacja biznesu w roku 2010/11. Niezależnie od tego Grupa GLS będzie dalej umacniała swoją europejską sieć, aby wspierać wysoką jakość i przygotować grunt na ewentualne odwrócenie sytuacji ekonomicznej, gdy tylko będzie miała miejsce.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C