GLS otrzymał Złoty Certyfikat EcoVadis

C

29-03-2022

W globalnym rankingu zrównoważonego rozwoju Grupa GLS znalazła się wśród 7% najlepszych firm z branży pocztowej, kurierskiej i multimodalnego transportu towarów.

EcoVadis to międzynarodowy ranking zrównoważonego rozwoju. Ocenia ponad 90 tys. firm ze 150 krajów z całego świata, z różnych branż. Bierze pod uwagę szereg wskaźników i kluczowe aspekty związane ze zrównoważonym rozwojem.

Ocena EcoVadis opiera się na międzynarodowych standardach, takich jak: Dziesięć Zasad ONZ Global Compact, konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy (ILO), standardy Global Reporting Initiative (GRI), norma ISO 26000, plan działania CERES oraz wytyczne ONZ dotyczące biznesu i praw człowieka.

W najnowszym rankingu Grupa GLS została nagrodzona Złotym Certyfikatem EcoVadis. To oznacza, że należy do elitarnego grona najbardziej zrównoważonych firm kurierskich w Europie.

Wynik Grupy GLS w zakresie wpływu na środowisko, wynoszący 80/100, plasuje firmę wśród 7% najwyżej ocenianych firm w sektorze. Od ponad dziesięciu lat Grupa GLS aktywnie poszukuje i wdraża sposoby na zmniejszenie swojego wpływu na środowisko, podobnie jak jej lokalni partnerzy transportowi.

 

Zachęcający znak

Strategia zrównoważonego rozwoju Grupy GLS opiera się na redukcji, unikaniu i kompensacji emisji. Działania podejmowane przez GLS Poland są spójne ze strategią całej grupy. Firma dostosowuje rozwiązania do lokalnych warunków, np. w centrach największych miast w Polsce wprowadza rowery kurierskie. Zielona energia w coraz większym stopniu zasila również infrastrukturę bazową operatora.

– Mamy ambitny plan, by w 2030 roku dostarczać 50% krajowych paczek przy użyciu nisko- lub zeroemisyjnych środków transportu – podsumowuje Tomek Zwiercan, dyrektor zarządzający GLS Poland.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C