GLS przejął Golden State Overnight

C

19-10-2016

General Logistics Systems B.V.  (GLS)  ogłosił przejęcie Golden State Overnight Delivery Service Inc. (GSO), firmy zapewniającej dostawę lokalnych paczek na następny dzień roboczy.   GSO rocznie doręcza ok 13.5 miliona przesyłek, głównie w Kalifornii, co czyni ją ważnym graczem na rynku usług dostawy przesyłek regionalnych na następny dzień roboczy. Przejęcie to zapewnia GLS stabilną pozycję w tym regionie. GSO oferuje przesyłki priorytetowe, lądowe oraz usługi logistyczne, przede wszystkim dla Klientów business-to-business z różnych branż. Działa na zasadzie struktury promienistej, posiada 36 lokalizacji i około 1 900 pracowników.   Rico Back, Chief Executive Officer, GLS Group, uważa, że: “Przejęcie to odpowiada naszej rozważnej strategii ekspansji geograficznej. GSO działa na atrakcyjnym rynku, stanowiącym piątą co do wielkości gospodarkę na świecie i zapewnia Grupie GLS dalsze możliwości rozwoju dzięki swej silnej pozycji”.   Całkowita wartość 100% udziałów w GSO jest szacowana na 90 milionów dolarów (około 80 milionów Euro) i zostanie pokryta z bieżących środków. GSO został przejęty w cenie skorygowanej o saldo gotówki, długu i kapitału obrotowego na dzień transakcji. GSO wygenerował przychód około 114 milionów dolarów w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2016.   GSO zostanie wcielony do organizacji GLS dla celów raportowania, ale będzie zarządzany jako osobna jednostka. Firmę w 1995 roku założyła Dana Hyatt, CEO, która pozostanie na tym stanowisku wraz z dotychczasową kadrą menadżerską GSO.

Press Truck loading and unloading 1800x1200px-download-35731General Logistics Systems B.V.  (GLS)  ogłosił przejęcie Golden State Overnight Delivery Service Inc. (GSO), firmy zapewniającej dostawę lokalnych paczek na następny dzień roboczy.

 

GSO rocznie doręcza ok 13.5 miliona przesyłek, głównie w Kalifornii, co czyni ją ważnym graczem na rynku usług dostawy przesyłek regionalnych na następny dzień roboczy. Przejęcie to zapewnia GLS stabilną pozycję w tym regionie. GSO oferuje przesyłki priorytetowe, lądowe oraz usługi logistyczne, przede wszystkim dla Klientów business-to-business z różnych branż. Działa na zasadzie struktury promienistej, posiada 36 lokalizacji i około 1 900 pracowników.

 

Rico Back, Chief Executive Officer, GLS Group, uważa, że: “Przejęcie to odpowiada naszej rozważnej strategii ekspansji geograficznej. GSO działa na atrakcyjnym rynku, stanowiącym piątą co do wielkości gospodarkę na świecie i zapewnia Grupie GLS dalsze możliwości rozwoju dzięki swej silnej pozycji”.

 

Całkowita wartość 100% udziałów w GSO jest szacowana na 90 milionów dolarów (około 80 milionów Euro) i zostanie pokryta z bieżących środków. GSO został przejęty w cenie skorygowanej o saldo gotówki, długu i kapitału obrotowego na dzień transakcji. GSO wygenerował przychód około 114 milionów dolarów w roku obrotowym zakończonym 31 marca 2016.

 

GSO zostanie wcielony do organizacji GLS dla celów raportowania, ale będzie zarządzany jako osobna jednostka. Firmę w 1995 roku założyła Dana Hyatt, CEO, która pozostanie na tym stanowisku wraz z dotychczasową kadrą menadżerską GSO.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C