Greenyard Logistics Poland i Omega Pilzno w Panattoni Park Tricity East III – start budowy parku

C

04-05-2020


Panattoni rozbudowuje Trójmiasto. Deweloper rozpoczął realizację Panattoni Park Tricity East III o powierzchni blisko 33 000 m kw. Park już znalazł najemców na ponad 26 000 m kw. Są nimi operatorzy logistyczni: Greenyard Logistics Poland obsługujący branżę FMCG, który zajmie blisko 12 000 m kw. oraz Omega Pilzno specjalizujący się w kompleksowej obsłudze łańcucha dostaw, z wynajętymi 14 500 m kw. Oddanie inwestycji przewidziano na pierwszy kwartał 2021 r.

Ruszyła budowa Panattoni Park Tricity East III, który powstanie 4 km od Portu Gdańskiego i Terminala Kontenerowego DTC. Cała powierzchnia – 32 886 m kw. – zostanie oddana w jednym etapie, a obaj najemcy uzyskają early access już w październiku br. Firma Greenyard Logistics Poland – która jako pierwsza związała się z nowym obiektem Panattoni – zajmie 11 824 m kw., a Omega Pilzno 14 500 m kw. Rozwiązania zaimplementowane w Panattoni Park Tricity East III, zostaną dostosowane do działalności najemców. Greenyard Logistics Poland skorzysta z 9 571 m kw. mroźni, wyposażonej w zaawansowaną technologicznie komorę szybkiego zamrażania. Deweloper zadba również by temperatura przed pomieszczeniem utrzymywała się na stałym poziomie 0 – 4 stopnie. Zastosowana technologia wesprze firmę w obsłudze dóbr szybkozbywalnych (FMCG), m.in. produktów mięsnych, w tym rybnych. Oprócz mroźni, dostarczone zostaną również 2 003 m kw. suchego magazynu oraz 250 m kw. biur. Drugi najemca – Omega Pilzno – skorzysta z magazynu wysokiego składowania, który obejmie prawie całą zajmowaną powierzchnię. W jej ramach Panattoni przygotował oddzielny dok do obsługi towaru ciężkiego, a także zabezpieczył przyszły rozwój firmy Omega Pilzno w ramach budynku.
Duże zainteresowanie pomorską lokalizacją komentuje Martyna Sochaczewska, Leasing Managerz Panattoni:
– Powstający Panattoni Park Tricity East znajduje się zaledwie 4 km od Portu Gdańskiego i terminala DCT, w którym w 2019 przeładowano ponad 2 mln kontenerów TEU – najwięcej w regionie Bałtyku. Nieustanny rozwój portu wpływa na stale rosnący rynek magazynowy w Trójmieście, które w 2019 stało się piątym regionem w Polsce pod względem dostarczonej powierzchni oraz popytu netto. My również dostrzegamy ogromny potencjał Pomorza, dlatego planujemy zwiększyć nasz wolumen w regionie do ok. 470 000 m kw. jeszcze w tym roku.
Bliskość Portu Gdańskiego to nie jedyna zaleta lokalizacji Panattoni Park Tricity East III. Obiekt powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie rafinerii, a jego strategiczne położenie pozwoli na sprawny transport lokalny, krajowy i międzynarodowy. Przy samym budynku przebiega droga S7 – która docelowo połączy stolicę regionu m.in. z Warszawą i Krakowem – a centrum Gdańska od obiektu dzielą zaledwie 4 km. Ponadto 15 km od Panattoni Park Tricity East III położony jest port lotniczy.
Panattoni Park Trinity East III to jedna hala magazynowa klasy A wyposażona w doki i bramy z poziomu zero oraz wygodne parkingi i place manewrowe. Powierzchnia magazynowo-produkcyjna, która wynosi 32 886 m kw., jest dostosowywana do indywidualnych potrzeb klientów z różnych branż. Zgodnie z polityką Panattoni, obiekt uzyska certyfikat BREEAM na poziomie VERY GOOD.

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C