Kuehne + Nagel Sprzedaje CZĘŚĆ SWOJEGO PORTFOLIO na wsypach

C

09-03-2020


Grupa Kuehne + Nagel sprzedaje znaczną część portfolio logistyki kontraktowej w Wielkiej Brytanii. Przedmiotem transakcji na rzecz XPO Logistics jest część działalności obejmująca obszary logistyki napojów, rynku gastronomicznego, sprzedaży detalicznej oraz technologii.

Kuehne + Nagel zawarła już w tej sprawie ostateczne porozumienie z firmą XPO Logistics .Operacje te w 2019 roku wygenerowały obrót w wysokości ok. 750 milionów CHF i są wspierane przez 7 500 pracowników. Firma pierwszy strategiczny przegląd logistyki kontraktowej ogłosiła rok temu.

Cel to poprawa rentowności i koncentracja na naszych głównych, skalowalnych rozwiązaniach –mówi dr Detlef Trefzger, dyrektor zarządzający Kuehne + Nagel International AG. Porozumienie o sprzedaży znaczącej części aktywów w Wielkiej Brytanii jest kamieniem milowym w procesie restrukturyzacji. Z przyjemnością ogłaszamy, że dzięki XPO Logistics znaleźliśmy nowy dobry dom zarówno dla naszych Klientów, jak i pracowników.

Kuehne + Nagel nadal oferuje rozwiązania i usługi we wszystkich jednostkach biznesowych w Wielkiej Brytanii, w tym w dziale logistyki kontraktowej. Firma wciąż prowadzi działalność logistyczną w ramach obsługi branży lotniczej, farmaceutycznej i projektów rządowych. Są to jedne ze skalowalnych sektorów Grupy.

Obie strony zgodziły się nie ujawniać szczegółów finansowych. Transakcja podlega zwyczajowo przyjętym warunkom finalizacji włącznie z zatwierdzeniem tej integracji przez właściwe organy ds. konkurencji. Transakcja ma zostać sfinalizowana w drugiej połowie roku.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C