Grupa M&M Polska dla branży farmaceutycznej

C

11-09-2010

  Polski przedstawiciel międzynarodowego holdingu logistycznego w ramach wdrażanej strategii zarządzania przestrzenią transportową rozwija zestaw usług dla sektora farmaceutycznego. Oferta Grupy w tym segmencie została poszerzona o eksport lotniczy w ściśle kontrolowanych warunkach temperaturowych.     Nowa usługa Grupy M&M w Polsce, realizowana we współpracy z Lufthansa Cargo, kierowana jest do specjalistycznych firm farmaceutycznych. Firma oferuje dostarczenie produktu z siedziby nadawcy na terenie Polski do dowolnego punktu odbiorczego na całym świecie, w ciągu maksymalnie 72 godzin. Transport odbywa się drogą lądową oraz lotniczą, z zachowaniem stałej, określonej temperatury  w przedziale -20?C/30?C oraz możliwością regularnego raportowania jej odczytu.   Zachowanie temperatury w warunkach lotniczych jest możliwe dzięki wykorzystaniu systemu kontenerów chłodniczych Unicooler. Kontenery w wersjach o ładowności 755 Kg oraz 1 650 Kg, chłodzone są za pomocą suchego lodu i posiadają własny system zasilania bateryjnego. Nowy produkt oferowany jest m.in. w eksporcie do Chińskiej Republiki Ludowej jednemu z największych producentów insuliny w regionie CEE.   Kluczowa w realizacji projektów transportowych na rynku farmaceutycznym jest umiejętność zachowania stałych warunków temperaturowych przewożonych przesyłek. Jest to niezbędne w przypadku łatwo psujących się preparatów farmaceutycznych, gdzie przerwanie zimnego łańcucha dostaw często wiąże się z ryzykiem uszkodzenia cennego ładunku. Rozwiązaniem problemu związanego z podwyższonym ryzykiem jest ścisłe powiązanie ze sobą rozwiązań technologicznych, procedur, sprawdzonych partnerów biznesowych oraz indywidualnej obsługi Klienta na każdym etapie łańcucha dostaw.   - Branża farmaceutyczna to rynek, którego obsługa wymaga szczególnego zaangażowania, wiedzy oraz rozwiązań od operatorów logistycznych. Partnerstwo z Lufthansą Cargo w zakresie nowej usługi umożliwi wzajemną wymianę doświadczeń i rozwój usług dla wymagającego rynku farmaceutycznego z korzyścią dla obu spółek. Poszerzenie naszej oferty to początek rozbudowy portfolio naszych produktów o specjalistyczne rozwiązania, wspierające zarządzanie przestrzenią transportową naszych Klientów z różnych branż? - komentuje Wojciech Łyżwiński, Dyrektor Zarządzający M&M air sea cargo S.A.   Za nadzór nad procesem z ramienia M&M odpowiadają doświadczeni spedytorzy, posiadający uprawnienia w zakresie transportu towarów niebezpiecznych i łatwo psujących się. Proces realizowany jest w oparciu  o zalecenie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (zgodnie z rozporządzeniem Ministra zdrowia z dn. 26 lipca 2002r. Dz. U. z 2002, nr 144, poz. 1216), procedury ISO oraz wymagania jakie spełniać musi Agent Cargo IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) realizujący międzynarodowe przewozy lotnicze.  

 

Polski przedstawiciel międzynarodowego holdingu logistycznego w ramach wdrażanej strategii zarządzania przestrzenią transportową rozwija zestaw usług dla sektora farmaceutycznego. Oferta Grupy w tym segmencie została poszerzona o eksport lotniczy w ściśle kontrolowanych warunkach temperaturowych.

   

PROMOCJA

PROMOCJA

Nowa usługa Grupy M&M w Polsce, realizowana we współpracy z Lufthansa Cargo, kierowana jest do specjalistycznych firm farmaceutycznych. Firma oferuje dostarczenie produktu z siedziby nadawcy na terenie Polski do dowolnego punktu odbiorczego na całym świecie, w ciągu maksymalnie 72 godzin. Transport odbywa się drogą lądową oraz lotniczą, z zachowaniem stałej, określonej temperatury  w przedziale -20?C/30?C oraz możliwością regularnego raportowania jej odczytu.

 

Zachowanie temperatury w warunkach lotniczych jest możliwe dzięki wykorzystaniu systemu kontenerów chłodniczych Unicooler. Kontenery w wersjach o ładowności 755 Kg oraz 1 650 Kg, chłodzone są za pomocą suchego lodu i posiadają własny system zasilania bateryjnego. Nowy produkt oferowany jest m.in. w eksporcie do Chińskiej Republiki Ludowej jednemu z największych producentów insuliny w regionie CEE.

 

Kluczowa w realizacji projektów transportowych na rynku farmaceutycznym jest umiejętność zachowania stałych warunków temperaturowych przewożonych przesyłek. Jest to niezbędne w przypadku łatwo psujących się preparatów farmaceutycznych, gdzie przerwanie zimnego łańcucha dostaw często wiąże się z ryzykiem uszkodzenia cennego ładunku. Rozwiązaniem problemu związanego z podwyższonym ryzykiem jest ścisłe powiązanie ze sobą rozwiązań technologicznych, procedur, sprawdzonych partnerów biznesowych oraz indywidualnej obsługi Klienta na każdym etapie łańcucha dostaw.

 

– Branża farmaceutyczna to rynek, którego obsługa wymaga szczególnego zaangażowania, wiedzy oraz rozwiązań od operatorów logistycznych. Partnerstwo z Lufthansą Cargo w zakresie nowej usługi umożliwi wzajemną wymianę doświadczeń i rozwój usług dla wymagającego rynku farmaceutycznego z korzyścią dla obu spółek. Poszerzenie naszej oferty to początek rozbudowy portfolio naszych produktów o specjalistyczne rozwiązania, wspierające zarządzanie przestrzenią transportową naszych Klientów z różnych branż? – komentuje Wojciech Łyżwiński, Dyrektor Zarządzający M&M air sea cargo S.A.

 

Za nadzór nad procesem z ramienia M&M odpowiadają doświadczeni spedytorzy, posiadający uprawnienia w zakresie transportu towarów niebezpiecznych i łatwo psujących się. Proces realizowany jest w oparciu  o zalecenie Dobrej Praktyki Dystrybucyjnej (zgodnie z rozporządzeniem Ministra zdrowia z dn. 26 lipca 2002r. Dz. U. z 2002, nr 144, poz. 1216), procedury ISO oraz wymagania jakie spełniać musi Agent Cargo IATA (Międzynarodowe Zrzeszenie Przewoźników Powietrznych) realizujący międzynarodowe przewozy lotnicze.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C