Grupa Raben i Szlachetna Paczka znowu razem

C

05-07-2022

W czerwcu br. Grupa Raben zaangażowała się w specjalną edycję Szlachetnej Paczki: Solidarną Paczkę dla rodzin z Ukrainy.

Jako partner logistyczny Raben wspiera Szlachetną Paczkę od 2019 roku w czasie Weekendu Cudów, kiedy zorganizowana pomoc trafia do najbardziej potrzebujących. Operator udostępnia swoje pojazdy, kierowców i logistyków, niosąc pomoc najbardziej potrzebującym. niezawodny partner. Tym razem zaangażował się w akcję Solidarnej Paczki dla rodzin z Ukrainy.

– Od wybuchu wojny w Ukrainie naszą granicę przekroczyło, szukając bezpiecznego schronienia, już ponad 4 mln uchodźców. Każdy z nas inaczej przeżywa informacje napływające zza wschodniej granicy. Wszyscy jednak widzieliśmy oddolny zryw społeczny i chęć, z jaką Polacy rzucili się im do pomocy. Pomocy, która nadal jest potrzebna. Kiedy więc usłyszeliśmy o pomyśle na specjalną edycję Szlachetnej Paczki, czyli Solidarną Paczkę dla rodzin uchodźczych mogliśmy podjąć tylko jedną decyzję: przyłączamy się do akcji! Co roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia Raben staje się partnerem logistycznym Szlachetnej Paczki. Wygląda na to, że w tym roku będziemy współpracować dwukrotnie. Pierwszy Weekend Cudów, ten związany z Solidarną Paczką już za nami. Dołożyliśmy swoją cegiełkę, dzieląc się swoimi zasobami i doświadczeniem w szczytnym celu. Muszę przyznać, że to bardzo satysfakcjonujące uczucie, kiedy pomaga się wraz z firmą, w której się pracuje – mówi Katarzyna Ostojska, dyrektor marketingu, Raben Logistics Polska.

Solidarna Paczka to specjalna edycja Szlachetnej Paczki zorganizowana dla osób, które uciekły przed wojną w Ukrainie, znajdują się obecnie w Polsce i są w trudnej sytuacji materialnej.

– Mamy dużo wdzięczności dla naszych wolontariuszy, darczyńców i partnerów, dzięki którym odpowiadająca na potrzeby mądra pomoc, trafiła do ponad tysiąca uchodźczych rodzin w całej Polsce. Trafia do ludzi, którzy jeszcze niedawno mieli domy, szczęśliwe życie i musieli uciekać do Polski z jedną walizką i w ubraniach, które mieli na sobie. Jest wśród nich dużo dzieci.  Dla wielu z nich to będzie pierwsza tak indywidualna pomoc i pierwszy raz, kiedy ktoś zapytał: czego potrzebujecie? Co naprawdę może Wam pomóc? – mówi Joanna Sadzik, prezeska Stowarzyszenia Wiosna, organizatora Szlachetnej i Solidarnej Paczki. – Dzięki tej pomocy rodziny często odzyskują nadzieję, czują też, że ktoś ich dostrzegł, że są dla kogoś ważni. To szczególnie istotne w sytuacji, w której znaleźli się sami w obcym kraju.

Podczas czerwcowego Weekend Cudów Solidarnej Paczki wolontariusze z darami dotarli do 1119 uchodźczych rodzin.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C