Grupa Raben w 2020 roku – czas wyzwań

C

09-02-2021

Pandemia zmieniła światową gospodarkę i sposób prowadzenia biznesu. Mimo to, Grupa Raben zakończyła miniony rok osiągając przychody powyżej 1,26 mld Euro.

Pandemia zmieniła światową gospodarkę i sposób prowadzenia biznesu. Mimo to, Grupa Raben zakończyła miniony rok osiągając przychody powyżej 1,26 mld Euro.

 

 

 

Firma uznaje miniony rok za udany: osiągnęła przychody na poziomie 1,26 mld euro. Wśród głównych branż obsługiwanych przez nią w 2020 r. znalazły się: żywność (30%), technologie konsumenckie (21%), automotive (17%), retail (12%) chemia (11%) oraz FMCG non-food (9%). W ramach europejskiej sieci logistycznej największą część usług świadczonych przez Grupę stanowił transport drogowy (66%), dalej logistyka kontraktowa (13%), FTL (8%), Fresh Logistics (8%), integrator procesów logistycznych (4%) oraz sea & air (1%).

– Rok 2020 był pełen wyzwań. To co wydarzyło się w tym okresie na rynku transportowym będzie miało znaczne przełożenie nie tylko na 2021r., ale również na kolejne lata. Pandemia zmieniła rzeczywistość biznesową każdej firmy działającej na rynku. Naszym zadaniem było utrzymanie ciągłości operacyjnej nie tylko naszej firmy, ale przede wszystkim naszych klientów. Dzięki polityce świadomego kształtowania portfela naszych klientów osiągnęliśmy dobre wyniki finansowe pomimo trudnej sytuacji na rynku. Jest to też najlepszym dowodem, że Raben to „People With Drive”. Nasi pracownicy dzięki swojemu zaangażowaniu i pasji do logistyki byli w stanie szybko dostosować się do nowych warunków pracy i z sukcesem stawić czoła wyzwaniom 2020r. – podsumowuje Ewald Raben, dyrektor generalny Grupy Raben. –Początkowo nowa sytuacja wywoływała wiele niepokojów, natomiast my zaczęliśmy się zastanawiać jakie szanse daje nowa rzeczywistość, co możemy zrobić lepiej, w jaki sposób możemy rozszerzyć portfolio naszych usług. W przypadku naszej firmy pandemia przyczyniła się do rozwoju cyfryzacji i digitalizacji procesów, min. przyspieszając budowanie logistyki w duchu paperless oraz wprowadzenie usługi PCD czyli potwierdzenia dostawy zdjęciem.

Pandemia pokazała także, że praca zdalna na masową skalę i oparcie się w większym stopniu o nowe technologie jest nie tylko konieczne, ale i przynosi efekty.

– Miniony rok zaskoczył nas niespotykanymi do tej pory ograniczeniami związanymi z organizacją pracy – komentuje Anita Koralewska-Ratajczak, Head of HR Grupy Raben. – Ograniczenia okazały się inspiracją do sięgania po nowe rozwiązania np. w czasie pandemii zrealizowaliśmy nasz największy projekt rozwojowy dla 1000 menadżerów z 13 krajów uruchamiając gamifikację i udoskonaliliśmy wiele procesów wykorzystując zaawansowane technologie. To był dobry rok dla People with Drive”.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C