Grupa Seifert Logistics niezmiennie koncentruje się na rozwoju

C

11-08-2020

Grupa Seifert Logistics (SLG) zamknęła rok obrotowy 2019 na poziomie 210 mln euro i pozostaje na drodze wzrostu w tym trudnym obecnie otoczeniu rynkowym. Rozwój sprzedaży i trwały wzrost grupy kapitałowej wskazuje na jej stabilną sytuację dochodową.

Grupa Seifert Logistics (SLG) zamknęła rok obrotowy 2019 na poziomie 210 mln euro i pozostaje na drodze wzrostu w tym trudnym obecnie otoczeniu rynkowym. Rozwój sprzedaży i trwały wzrost grupy kapitałowej wskazuje na jej stabilną sytuację dochodową.

 

 

 

W ostatnich latach sektor logistyki kontraktowej stał się głównym czynnikiem stojącym za niezmiennym i znaczącym wzrostem Grupy Seifert, szczególnie na poziomie międzynarodowym. Od lata 2019 r. Seifert Automotive Polska, jako operator usług logistycznych przy użyciu nowych technologii, odpowiada za kompleksową obsługę logistyczną linii produkcyjnej nowej fabryki silników samochodowych w Jaworze. W roku bieżącym, we francuskim Hambach (Lotaryngia) zostanie ukończony kolejny „magazyn przyszłości” SLG – Seifert Logistics Centre o powierzchni 41 tys. m2, również obsługujący logistycznie producenta z branży automotive.

 

I półrocze i perspektywy na 2020 rok

Grupa spogląda wstecz na wymagający, ostatni kwartał tego roku i z tej perspektywy przymierza się do wypełniania harmonogramu zadań na bieżący rok obrotowy. Celem jest stworzenie szeroko  dywersyfikowanego portfela przeciwdziałającego cyklicznym wahaniom w poszczególnych branżach, jakie obsługuje.

– Wraz z rozpoczęciem projektu Seifert Performance Project (SPP) stajemy przed takim właśnie wyzwaniem w nadchodzących tygodniach i miesiącach – mówi Marcel Vogelmann, Chief Performance Offi cer w SLG.

Mimo niepewnej sytuacji rynkowej, pozycja Seifert Logistics Group jest stabilna, w tym na rynku polskim. W ogłoszonym w lutym dorocznym badaniu Top1500*)  Najbardziej Efektywnych firm logistycznych w kraju, Seifert Polska (spółka-córka Grupy Seifert) po raz kolejny została sklasyfikowana w gronie 500 największych firm logistycznych w Polsce.

– Ponad 70-letnie doświadczenie Grupy na rynku TSL to nasz atut. Jesteśmy sprawdzonym operatorem logistycznym sześciu potężnych sektorów gospodarki: branży motoryzacyjnej, chemicznej, tak istotnych obecnie branż dóbr konsumpcyjnych farmaceutyków, jak również przemysłu papierniczego i materiałów budowlanych – podkreśla prezes Seifert Polska Jan Brachmann. Atutem SGL, wyróżniającym go spośród operatorów logistycznych proponujących rozwiązania związane z bieżącymi wyzwaniami jest doświadczenie. Wieloletnie prace nad usprawnianiem procesów oraz obsługa wielu klientów pozwalają jej na zaproponowanie elastycznych rozwiązań o wysokiej jakości obsługi, redukujących potencjalne zagrożenia. Umiejętności te doceniają nie tylko dotychczasowi klienci Grupy, znani producenci samochodów, czego dowodem są dwa nowe projekty logistyczne realizowane w Rastatt i w Lipsku, ale także nowe przedsiębiorstwa z rozwijającego się rynku e-commerce, zainteresowane współpracą.

 

Koncentracja na innowacjach i dalsze perspektywy

Od kwietnia 2020 r. Julian Seifert, jako reprezentant trzeciego pokolenia Seifert umacnia rodzinny biznes na stanowisku Head of Digitization. Odpowiada za innowacje cyfrowe z przestrzeni Business Intelligence,

Big Data, AI i telematyki, a więc za realizację priorytetów strategicznych. Zarząd Grupy Seifert Logistics postrzega obecną sytuację jako szansę na zabezpieczenie oraz wzmocnienie swojej pozycji rynkowej i konkurencyjności w perspektywie długoterminowej.

 


GRUPA SEIFERT LOGISTICS

– Została założona w roku 1947 jako przedsiębiorstwo rodzinne, którym jest po dziś dzień, z siedzibą w Ulm.

– Z lokalnego lidera rynku transportowego fi rma wyrosła do poziomu operatora logistycznego działającego na arenie międzynarodowej.

– Wzrost obrotów w ostatnim roku wyniósł 6,5% i osiągnął wartość 210 mln euro

– Grupa posiada obecnie dwuosobowy zarząd: Christiana Stollema i Axela Freya.

– Zatrudnia ponad 2 tys. pracowników w 46 lokalizacjach w Europie (650 tys. m2).

– Seifert Polska i Seifert Automotive Polska są częścią Grupy Seifert Logistics.


 

*) prowadzonym przez agencję badań rynkowych Data Group Consulting od 2004 r.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C