GXO świętuje Dzień Kobiet

C

08-03-2023

GXO Logistics, Inc. świętuje Dzień Kobiet w Polsce, doceniając pracę pań, które skorzystały z możliwości zdobycia nowych umiejętności i rozwoju kariery.

Przez cały rok GXO promuje szacunek poprzez tworzenie przyjaznego miejsca pracy dla wszystkich pracowników, niezależnie od wieku, rasy i płci, seksualności czy niepełnosprawności.

– Jesteśmy dumni z naszych działań wspierających kobiety w osiąganiu pełnego potencjału w GXO – powiedziała Joanna Borkowska-Iwanek, dyrektorka ds. zasobów ludzkich w GXO na Polskę i Czechy. – Kobiety stanowią 46% naszego zespołu w Polsce, a 44% z nich zajmuje stanowiska magazynowe. W naszym centrum logistycznym w Kutnie ten wskaźnik jest jeszcze wyższy i wynosi 51%. Wiele z pań pracujących w naszych magazynach korzysta z możliwości oferowanych przez GXO, aby rozwijać tu swoją karierę. Organizujemy specjalne szkolenia, aby pomóc im zdobyć uprawnienia do prowadzenia wózków widłowych. Właśnie zakończyliśmy szkolenie dla kolejnych 20 osób i wiemy, że zachęci ono jeszcze więcej kobiet do aplikowania na bardziej atrakcyjne stanowiska.

Szkolenie jest częścią programu GXO „Kobiety to potrafią”, który został uznany w Raporcie Dobrych Praktyk Forum Odpowiedzialnego Biznesu za dobry przykład promowania różnorodności, edukacji kobiet i rozwijania ich możliwości. Kobiety pracujące w GXO doceniają możliwości rozwoju zawodowego i chętnie uczą się obsługi coraz bardziej nowoczesnego wyposażenia centrów logistycznych.

Po ukończeniu szkolenia pracowniczki otrzymują certyfikat uprawniający do obsługi wózków wysokiego składu, wózków unoszących oraz wózków jezdniowych podnośnikowych do pracy na wyższych stanowiskach, które mogą oznaczać nawet 10% wzrost wynagrodzenia. A oswojone przez pracowników wózki zwane są potocznie: boczny, piesek, frontal, czołówka, mulinet, duży, Star Wars, preparator.

 

Ciekawa praca

GXO prowadzi aktualnie rekrutację na stanowiska pracownik magazynowy, operator wózków widłowych. Wśród pracowników, którzy zachęcają kobiety do składania aplikacji, są dwie obecne operatorki wózków widłowych.

Daria, pracowniczka magazynowa, operatorka wózka widłowego, pracuje w centrum logistycznym GXO w Kutnie od czerwca ubiegłego roku i jak mówi:

– Praca w centrum logistycznym jest bardzo ciekawa. Cenię sobie dobrą atmosferę i możliwość pracy z ludźmi, od których mogę się uczyć nowych rzeczy. Uważam, że cierpliwość, dokładność i precyzja są najważniejszymi aspektami na moim stanowisku, a także podzielam wartości GXO, takie jak szacunek i bezpieczeństwo. Wynagrodzenie jest atrakcyjne, podobają mi się dodatki do pensji i system benefitów.

Martyna jest również pracowniczką magazynową, operatorką wózka widłowego w centrum logistycznym w Kutnie, gdzie zaczęła pracę w 2020 roku na stanowisku pakowaczki, a dzięki szkoleniom wewnętrznym awansowała na obecne stanowisko.

– Chciałam rozwijać swoje umiejętności i próbować nowych zadań. Lubię swoją pracę, ponieważ zawsze coś się dzieje, więc nie sposób się nudzić. Zdecydowanie poleciłabym GXO swoim znajomym.

Wśród kilkudziesięciu kobiet, które właśnie ukończyły szkolenie, są takie, które pracują aktualnie na innych stanowiskach.

Daria, kompleterka zamówień, pakowaczka mówi tak:

– Podoba mi się panująca tu atmosfera. W zespole dominuje empatia, równe traktowanie i wzajemna pomoc. Doceniam również szacunek i troskę o bezpieczeństwo. Zakończyłam kurs na wózek widłowy i nie mogę się doczekać awansu na operatorkę wózka widłowego.

Lidia, która także pracuje jako kompleterka zamówień, pakowaczka, właśnie odbyła szkolenie na wózek widłowy razem z Darią:

– Podoba mi się otwarta komunikacja i możliwość wyciągania wniosków z różnych sytuacji. Doceniam atmosferę wzajemnej pomocy, empatii i współpracy, wszyscy pomagamy sobie w osiąganiu sukcesu. Cieszę się na rozwój mojej kariery w GXO i możliwości szkoleniowe – zauważa Lidia.

Centrum logistyczne GXO w Kutnie o powierzchni 27 tys. mkw. zatrudnia 120 pracowników.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C