Hegelmann zapowiada rozwój w Polsce

C

23-11-2020

– Jesteśmy dziś liderem branży transportowej w Polsce, chcemy jednak nadal się rozwijać, aby utrzymać tę pozycję przez kolejne lata – mówi Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte Sp. z o.o.

Fedir Yurkevych

– Jesteśmy dziś liderem branży transportowej w Polsce, chcemy jednak nadal się rozwijać, aby utrzymać tę pozycję przez kolejne lata – mówi Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Transporte Sp. z o.o.

 

 

 

 

 

 

Firma posiada obecnie największą na naszym rynku flotę pojazdów własnych, kilka centrów logistycznych i zatrudnia ponad 3000 kierowców ciężarówek. Prezes zapowiada dalszą ekspansję oraz otwieranie kolejnych oddziałów.

– Rok 2019 był najbardziej udanym w historii polskiego oddziału naszej firmy. W jego trakcie rozbudowaliśmy centralę w Częstochowie i otworzyliśmy kolejne biura. Chcemy nadal dynamicznie się rozwijać i kontynuować ekspansję na polskim rynku – mówi Fedir Yurkevych. – Leżąca w sercu Europy Polska jest ważnym krajem tranzytowym i poważnym graczem na europejskim rynku transportu dalekobieżnego. Z punktu widzenia ogólnoeuropejskiego rozwoju Hegelmann Group mamy tutaj idealne warunki do działania.

Rozwój firmy przyspieszył szczególnie w ostatnich latach. Należące od niedawna do Hegelmann Group spółki we Wrocławiu, Poznaniu i Katowicach rozwijają się w szybkim tempie zarówno pod względem liczby pracowników, jak i pojazdów oraz realizowanych zleceń. Tylko w pierwszych trzech kwartałach tego roku firma wykonała dla swoich klientów około 200 000 transportów, w tym wiele specjalnych. Obecnie Hegelmann zatrudnia w Polsce ok. 3900 osób, w tym 3200 kierowców ciężarówek i 700 pracowników administracyjnych. W całej Europie dla Hegelmann Group pracuje ponad 7000 osób.

– Zaczęliśmy niecałe 10 lat temu w małym biurze w Częstochowie. Obecnie działamy w całym kraju jako ważna część międzynarodowej grupy. Posiadamy swoje centra logistyczne w Poznaniu, Katowicach, Gdańsku i we Wrocławiu i mamy w planach otwieranie kolejnych  –  zapowiada prezes Hegelmann Transporte Sp. z o.o.

Dzięki dynamicznemu rozwojowi Hegelmann Transporte Sp. z o.o. otrzymał w ubiegłym roku kilka nagród i wyróżnień w renomowanych rankingach, w tym I miejsce w kategorii  dynamika przychodów z działalności TSL i I miejsce w kategorii przychody z działalności TSL (rodzaj transport). Firma zdobyła również liczne nagrody w zakresie usług i jakości.

Hegelmann Group, dysponująca ponad 4000 pojazdów, jest jedną z największych firm transportowych w Europie. W Polsce ma ponad 2000 własnych samochodów ciężarowych i jest pod tym względem rynkowym liderem. W lutym tego roku firma zakupiła pięć samochodów ciężarowych napędzanych skroplonym gazem ziemnym (LNG). Spółka planuje, że do 2025 roku pojazdy tego typu będą stanowiły co najmniej 20% jej floty.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C