Hybrydowa lokomotywa rozpoczęła pracę w fabryce Audi

C

09-12-2016

Audi inwestuje w zrównoważony rozwój logistyki. W fabryce w Ingolstadt hybrydowa lokomotywa typu plug-in pozwoli na zupełnie bezemisyjną obsługę wszystkich stanowisk załadowczych na terenie zakładu.   Pierwsza lokomotywa hybrydowa typu plug-in rozpoczęła pracę w fabryce Audi w Ingolstadt już rok temu. W październiku tego roku pojawiła się druga. Zadaniem obydwu, jest transport towarów i elementów na terenie całego zakładu. Trakcja szynowa w fabryce w Ingolstadt to aż 18 kilometrów. Nowoczesne lokomotywy hybrydowe poruszają się w sposób przyjazny dla środowiska: są wydajne i napędzane wyłącznie prądem elektrycznym. Dzięki nim, Audi emituje do atmosfery do 120 ton CO2 mniej. Dla zakładów w Ingolstadt, to kolejny krok na drodze ku staniu się fabryką neutralną pod względem emisji CO2. Poza tym, hybrydowe lokomotywy są bardzo ciche, wpływają na redukcję emisji hałasu w zakładzie, a korzystają na tym pracownicy i środowisko.

Lokomotywa AudiAudi inwestuje w zrównoważony rozwój logistyki. W fabryce w Ingolstadt hybrydowa lokomotywa typu plug-in pozwoli na zupełnie bezemisyjną obsługę wszystkich stanowisk załadowczych na terenie zakładu.

 

Pierwsza lokomotywa hybrydowa typu plug-in rozpoczęła pracę w fabryce Audi w Ingolstadt już rok temu. W październiku tego roku pojawiła się druga. Zadaniem obydwu, jest transport towarów i elementów na terenie całego zakładu. Trakcja szynowa w fabryce w Ingolstadt to aż 18 kilometrów. Nowoczesne lokomotywy hybrydowe poruszają się w sposób przyjazny dla środowiska: są wydajne i napędzane wyłącznie prądem elektrycznym. Dzięki nim, Audi emituje do atmosfery do 120 ton CO2 mniej. Dla zakładów w Ingolstadt, to kolejny krok na drodze ku staniu się fabryką neutralną pod względem emisji CO2. Poza tym, hybrydowe lokomotywy są bardzo ciche, wpływają na redukcję emisji hałasu w zakładzie, a korzystają na tym pracownicy i środowisko.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C