III Olimpiada Logistyczna wystartowała

C

26-10-2010

  Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. W piątek, 22 października o godzinie 9.00 ponad 5 500 uczniów z 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Konkursu. Przez następną godzinę, każdy z uczestników odpowiadał na czterdzieści pytań z zakresu logistyki i spedycji. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego. Miesiecznik TSL Biznes objął to wydarzenie patronatem medialnym.   Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk i ma na celu rozbudzać wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną. Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci. W pierwszej edycji Olimpiady wzięło udział 1835 uczniów, a w drugiej (ubiegłorocznej) 3644. W tym roku jest blisko dwa tysiące uczestników więcej. Do wszystkich zgłoszonych szkół, w czwartek 21 października trafiły paczki z testami i kartami odpowiedzi. Dyrektorzy placówek otworzyli je jednak dopiero drugiego dnia o godzinie 9.00. Było to symboliczne rozpoczęcie III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Od tego momentu uczniowie  mieli godzinę na rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, złożonego z czterdziestu pytań sprawdzających ich wiedzę między innymi z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz technik i technologii logistycznych. Pytania opracowane zostały przez Komitet Naukowy, złożony z grona wybitnych  wykładowców akademickich.   Najlepsi uczniowie przejdą do etapu okręgowego (10 grudnia 2010 roku), gdzie ponownie zmierzą się z testem, ale już wielokrotnego wyboru. Finał natomiast, odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki (18 marca 2011 roku). Uczestnicy rozwiążą wówczas zadania otwarte, zawierające cały materiał, jaki uczniowie profilowanej szkoły ponadgimnazjalnej powinni przyswoić podczas czterech lat nauki. Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury. Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP. Przedsięwzięcie wspierają również firmy: Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny).  

 

Rozpoczęła się III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. W piątek, 22 października o godzinie 9.00 ponad 5 500 uczniów z 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpiło do I etapu Konkursu. Przez następną godzinę, każdy z uczestników odpowiadał na czterdzieści pytań z zakresu logistyki i spedycji. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego. Miesiecznik TSL Biznes objął to wydarzenie patronatem medialnym.


 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk i ma na celu rozbudzać wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną. Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci. W pierwszej edycji Olimpiady wzięło udział 1835 uczniów, a w drugiej (ubiegłorocznej) 3644. W tym roku jest blisko dwa tysiące uczestników więcej.


Do wszystkich zgłoszonych szkół, w czwartek 21 października trafiły paczki z testami i kartami odpowiedzi. Dyrektorzy placówek otworzyli je jednak dopiero drugiego dnia o godzinie 9.00. Było to symboliczne rozpoczęcie III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Od tego momentu uczniowie  mieli godzinę na rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, złożonego z czterdziestu pytań sprawdzających ich wiedzę między innymi z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz technik i technologii logistycznych. Pytania opracowane zostały przez Komitet Naukowy, złożony z grona wybitnych  wykładowców akademickich.

 

Najlepsi uczniowie przejdą do etapu okręgowego (10 grudnia 2010 roku), gdzie ponownie zmierzą się z testem, ale już wielokrotnego wyboru. Finał natomiast, odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki (18 marca 2011 roku). Uczestnicy rozwiążą wówczas zadania otwarte, zawierające cały materiał, jaki uczniowie profilowanej szkoły ponadgimnazjalnej powinni przyswoić podczas czterech lat nauki.


Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła.

Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP.

Przedsięwzięcie wspierają również firmy: Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny).  

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C