Informacja o korkach za grosze

C

22-12-2010

  {modal href="/images/stories/automapa_traffic1_big.jpg"}{/modal}Informacje o korkach i zatorach drogowych za kilka groszy dziennie i mniej, niż 5 zł miesięcznie. AutoMapa Traffic najtańszym sposobem pozyskania bieżących informacji drogowych.   AutoMapa wprowadziła nowe mechanizmy przekazywania danych drogowych w technologii LiveDrive!, które pozwalają na zwiększenie zawartości przesyłanych komunikatów drogowych przy ograniczeniu wielkości przesyłanych danych.   Zaawansowane technologie AutoMapa Traffic pozwalają na przesyłanie do nawigacji tylko niezbędnych informacji, które jednocześnie tworzą cyfrowy obraz aktualnej sytuacji drogowej.   Użytkownicy AutoMapy nie muszą pobierać z sieci całych map i tras ? wszystkie te elementy posiadają już w swoim programie nawigacyjnym. Komunikacja z Internetem pozwala na pobranie najaktualniejszych danych o sytuacji drogowej. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość określenia częstotliwości połączenia z serwerem oraz zasięgu, z jakiego pobierane są dane drogowe. To wszystko sprawia, że dzienny koszt korzystania z technologii LiveDrive nie przekracza kilkunastu groszy!   Co więcej, nawet, gdy użytkownik nie posiada urządzenia pozwalającego na połączenie z siecią wspierany jest przez technologię SmartRoutes bazującą na statystycznych danych pochodzących m.in. pojazdów przejeżdżających każdego dnia ponad 4 mln kilometrów po polskich drogach   - W obiegowej opinii transmisja danych jest wciąż bardzo droga. To hasło sprzed wielu lat wciąż pokutuje wśród użytkowników komórek, którzy często nie wiedzą, że w Polsce są oferty pozwalające na przesłanie 100 kB danych za 1 grosz. Nie trzeba przy tym decydować się na rozwiązania abonamentowe - wystarczy karta pre-paid, którą wykorzystamy tylko do nawigacji - powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy   Maciej Bębenek z magazynu Mobile Internet, jeden z czołowych polskich dziennikarzy piszących o rynku telekomunikacyjnym zauważa, że znalezienie taniego rozwiązania dla transmisji danych jest proste. - Operatorzy w Polsce posiadają wiele ofert pozwalających na tanią transmisję danych. Przykładowo, wystarczy kupić starter Orange za 5 złotych, następnie zmienić taryfę na Orange Free przy pomocy kodu *101*40#, lub wysłać SMS o treści FREE na numer 3033, by skorzystać z taryfy pozwalającej na przesyłanie danych w cenie 1 grosza za 100 kB danych. Podobne oferty posiada większość operatorów w Polsce.   AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS. Tylko w tym roku zostało wydanych już sześć aktualizacji map i programu, a z uwagi na bardzo dużą ilość zmian w organizacji ruchu drogowego oraz wynikające z tego zmiany w statystykach ruchu drogowego i powstających korków planowane jest wydanie jeszcze w tym roku siódmej aktualizacji AutoMapy. Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z systemu AutoMapa Traffic. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i tańsze.

 

{modal href=”/images/stories/automapa_traffic1_big.jpg”}{/modal}Informacje o korkach i zatorach drogowych za kilka groszy dziennie i mniej, niż 5 zł miesięcznie. AutoMapa Traffic najtańszym sposobem pozyskania bieżących informacji drogowych.

 

AutoMapa wprowadziła nowe mechanizmy przekazywania danych drogowych w technologii LiveDrive!, które pozwalają na zwiększenie zawartości przesyłanych komunikatów drogowych przy ograniczeniu wielkości przesyłanych danych.

 

Zaawansowane technologie AutoMapa Traffic pozwalają na przesyłanie do nawigacji tylko niezbędnych informacji, które jednocześnie tworzą cyfrowy obraz aktualnej sytuacji drogowej.

 

Użytkownicy AutoMapy nie muszą pobierać z sieci całych map i tras ? wszystkie te elementy posiadają już w swoim programie nawigacyjnym. Komunikacja z Internetem pozwala na pobranie najaktualniejszych danych o sytuacji drogowej. Dodatkowo, użytkownicy mają możliwość określenia częstotliwości połączenia z serwerem oraz zasięgu, z jakiego pobierane są dane drogowe. To wszystko sprawia, że dzienny koszt korzystania z technologii LiveDrive nie przekracza kilkunastu groszy!

 

Co więcej, nawet, gdy użytkownik nie posiada urządzenia pozwalającego na połączenie z siecią wspierany jest przez technologię SmartRoutes bazującą na statystycznych danych pochodzących m.in. pojazdów przejeżdżających każdego dnia ponad 4 mln kilometrów po polskich drogach

 

W obiegowej opinii transmisja danych jest wciąż bardzo droga. To hasło sprzed wielu lat wciąż pokutuje wśród użytkowników komórek, którzy często nie wiedzą, że w Polsce są oferty pozwalające na przesłanie 100 kB danych za 1 grosz. Nie trzeba przy tym decydować się na rozwiązania abonamentowe – wystarczy karta pre-paid, którą wykorzystamy tylko do nawigacji – powiedział Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy

 

Maciej Bębenek z magazynu Mobile Internet, jeden z czołowych polskich dziennikarzy piszących o rynku telekomunikacyjnym zauważa, że znalezienie taniego rozwiązania dla transmisji danych jest proste. – Operatorzy w Polsce posiadają wiele ofert pozwalających na tanią transmisję danych. Przykładowo, wystarczy kupić starter Orange za 5 złotych, następnie zmienić taryfę na Orange Free przy pomocy kodu *101*40#, lub wysłać SMS o treści FREE na numer 3033, by skorzystać z taryfy pozwalającej na przesyłanie danych w cenie 1 grosza za 100 kB danych. Podobne oferty posiada większość operatorów w Polsce.

 

AutoMapa jest najczęściej aktualizowanym programem do nawigacji GPS. Tylko w tym roku zostało wydanych już sześć aktualizacji map i programu, a z uwagi na bardzo dużą ilość zmian w organizacji ruchu drogowego oraz wynikające z tego zmiany w statystykach ruchu drogowego i powstających korków planowane jest wydanie jeszcze w tym roku siódmej aktualizacji AutoMapy. Jest to szczególnie ważne przy korzystaniu z systemu AutoMapa Traffic. Teraz będzie to jeszcze łatwiejsze i tańsze.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C