InPost i Modivio wprowadzają EkoBox

C

14-06-2022

InPost i Modivo wdrażają produkcyjną wersję zamkniętego obiegu opakowań EkoBox InPost. To koncept ekologicznych opakowań wielokrotnego użytku i pierwszy w Polsce system wtórnego obiegu opakowań dla e-sklepów.

Dzięki ponownemu wykorzystaniu EkoBoxu można nawet kilkukrotnie ograniczyć liczbę wyrzucanych kartonów. InPost udostępni mo odpowiedzialnemu podmiotowi z branży e-handlu, który chce zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć ilość odpadów.

Już od czerwca konsumenci będą mogli skorzystać z EkoBoxu w sklepie internetowym Modivo.

– Przez kilka ostatnich miesięcy wspólnie z naszym partnerem testowaliśmy opakowania wielokrotnego użytku EkoBox. Teraz mogę potwierdzić, że testy wypadły więcej niż pozytywnie, a system spotkał się z olbrzymim zainteresowaniem naszych klientów. Dlatego już teraz zdecydowaliśmy się wprowadzić nasz zamknięty system obrotu opakowaniami wielokrotnego użytku na pełną skalę. Dzięki używaniu EkoBox, możemy nawet dziesięciokrotnie ograniczyć ilość kartonu w obiegu, a tym samym znacznie zmniejszyć ilość odpadów. EkoBox jest zrobiony z ekologicznego kartonu w pełni nadającego się do recyklingu. Ma certyfikat FSC, który świadczy o wykorzystaniu certyfikowanych surowców w procesie produkcji opakowań. Stworzenie zamkniętego systemu obiegu opakowań wymaga ścisłej współpracy formy logistycznej i sprzedawcy. InPost jako jedyna firma w Polsce, ma możliwość zaoferowania takiego rozwiązania na ogólnokrajową skalę dzięki sieci blisko 17 tysięcy paczkomatów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPostu.

– Modivo jako pierwszy e-sklep udostępnił klientom opakowania wielokrotnego użytku i jesteśmy dumni, że od samego początku inicjatywa została przyjęta tak pozytywnie – mówi Damian Zapłata, prezes zarządu Modivo S.A.

 

Jak skorzystać z usługi EkoBox w Modivo?

  1. Klient dokonując zakupu w Modivo i wybierając paczkomat będzie miał opcję wyboru opakowania zwrotnego EkoBox – w czasie promocji opcja ta będzie darmowa
  2. Zamówienie zostanie spakowane w EkoBox InPost.
  3. Po odebraniu przesyłki z paczkomatu InPostu oraz wyjęciu zamówionych rzeczy konsument składa pudełko na kształt koperty i od razu może je zwrócić w dowolnym paczkomacie skanując kod zwrotu umieszczony na tym opakowaniu.
  4. Złożone pudełko można oczywiście zwrócić w innym, wygodnym momencie czyli np. podczas odbioru kolejnej przesyłki.
  5. Cały proces trwa bardzo krótko, a opakowanie wraca do sklepu, gdzie przechodzi proces weryfikacji jakościowej i oczyszczenia, a następnie przekierowywane jest do ponownego użycia przez Modivo.

Dodatkowo za każdy zwrócony do paczkomatu EkoBox, klient otrzyma voucher z rabatem nawet 10% na kolejne zakupy w Modivo.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C