InPost ma już 8000 paczkomatów

C

22-09-2020

Paczkomat nr 8000 znajduje się w Krakowie, przy ulicy Myśliwskiej 51. To jeden z pierwszych paczkomatów, które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia w kształcie liter „L” i „U”.

Paczkomat nr 8000 znajduje się w Krakowie, przy ulicy Myśliwskiej 51. To jeden z pierwszych paczkomatów, które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia w kształcie liter „L” i „U”.

 

 

Szybkie tempo rozwoju sieci maszyn do odbioru przesyłek przyspieszy jeszcze bardziej dzięki nowemu projektowi firmy o nazwie paczkomaty InDoor. Maszyny InPost, dotychczas stawiane na powierzchniach zewnętrznych, będą produkowane także specjalnie do instalacji wewnątrz budynków. Już wkrótce paczkomaty zobaczymy w biurowcach, blokach galeriach handlowych i innych nowoczesnych obiektach usługowych i mieszkalnych.

– Sieć paczkomatów rośnie w ekspresowym tempie. Od listopada zeszłego roku do końca tegorocznych wakacji postawiliśmy w całej Polsce już 2000 nowych maszyn. Z uwagi na małą dostępność miejsca w największych miastach wprowadziliśmy nowe urządzenia typu „L” i „U”, które swoim kształtem dostosowują się do otoczenia. Taki właśnie paczkomat trafił do Krakowa jako urządzenie nr 8000 w naszej sieci w Polsce. Musimy nadążać za popytem na nasze usługi. W okresie pandemii wielu nowych klientów zaufało nam i zdecydowało się odbierać oraz nadawać swoje przesyłki bezpiecznie, bez kontaktu z innymi ludźmi. W najbliższej przyszłości jeszcze bardziej zwiększy się wygoda i dostęp do paczkomatów. Rozpoczęliśmy stawianie maszyn wewnątrz budynków, już wkrótce odbierzecie swoje przesyłki w waszym biurze, ulubionej galerii, a może nawet w budynku, w którym mieszkacie – powiedział Rafał Brzoska, założyciel i prezes InPost.

Paczkomaty są popularne zarówno w dużych miastach, jak i małych miastch. Aż 61% kupujących w internecie deklaruje, że paczkomaty są najczęściej wybieraną formą dostawy. Oznacza to wzrost popularności usługi wśród internatów aż o 9 punktów procentowych w porównaniu do wyników raportu za 2019 rok. Paczkomaty pobiły w popularności dostawy kurierem, jest to pierwszy tego typu wynik na świecie. Ponadto, aż 68% badanych deklaruje, że możliwość odbioru zakupów przez urządzenia InPost motywują ich do zakupów w konkretnym sklepie internetowym, jest to wzrost o 7 punktów procentowych rok do roku.

Liczba paczkomatów (8000 urządzeń w Polsce) przekroczyła skalę placówek własnych Poczty Polskiej (4600).

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C