InPost uruchamia EKOzwroty ubrań i obuwia

C

03-08-2022

Usługa EKOzwroty pozwoli na oddawanie niechcianych ubrań, butów, książek, zabawek czy elektrosprzętów do dowolnego urządzenia InPost.

Zwrócone przez paczkomat rzeczy zostaną przekazane Fundacji Odzyskaj Środowisko i ponownie wykorzystane, bądź przetworzone w procesie recyklingu. Partnerem akcji została firma CCC.

Pod koniec zeszłego roku każdy paczkomat zyskał nową, proekologiczną funkcję: posłużył jako miejsce oddawania nieużywanego, lecz sprawnego sprzęt elektrycznego i elektronicznego. Teraz poszerzono kategorię możliwych zwrotów o nienoszone już ubrania i obuwie. Wystarczy wejść na stronę internetową oferującą usługę, a następnie nadać paczkę w najbliższej maszynie InPostu.

–  Każda rzecz nadawana poprzez paczkomat będzie podlegała weryfikacji i selekcji, a następnie może trafić ponownie na rynek po odpowiednim przygotowaniu. Przedmioty nie spełniające norm trafią do zakładów przetwarzania co umożliwi maksymalny odzysk surowców – mówi Sebastian Anioł, dyrektor działu innowacji logistycznej InPostu.

Współpraca z Fundacją Odzyskaj Środowisko pozwala na rosądne zagospodarowanie oddawanych przedmiotów. Ubrania i obuwie będące w dobrym stanie, zostaną przekazane na cele charytatywne lub ponownie trafią do sprzedaży. Wszystko po dezynfekcji i ewentualnych naprawach. Rzeczy zniszczone w znacznym stopniu zostaną poddane recyklingowi.

Firma CCC jako wyłączny partner usługi EKOzwroty, zobowiązała się do przyznawania 10-procentowych rabatów klientom, którzy włączą się do akcji. Kod rabatowy zostanie przesłany SMS-em po nadaniu paczki w urządzeniu InPostu i będzie go można wykorzystać w sklepie internetowym CCC.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C