InPost w City Logistics Kraków I

C

05-11-2020

InPost zajmie ponad 9000 m kw. w nowym parku miejskim w Krakowie. Obiekt będzie gotowy we wrześniu 2021 r. a docelowo City Logistics Kraków I składał z dwóch hal o łącznej powierzchni 36 500 m kw.

InPost zajmie ponad 9000 m kw. w nowym parku miejskim w Krakowie. Obiekt będzie gotowy we wrześniu 2021 r. a docelowo City Logistics Kraków I składał z dwóch hal o łącznej powierzchni 36 500 m kw.

 

 

 

Pierwszy z obiektów City Logistics Kraków I o powierzchni 14 500 m kw. będzie gotowy we wrześniu przyszłego roku. To w nim InPost zajmie 9040 m kw. Pozostała powierzchnia i kolejny obiekt (22 000 m kw.) mają charakter spekulacyjny i będą budowane w formule Small Business Unit (SBU). Dzięki temu oraz miejskiej lokalizacji park będzie znakomitym rozwiązaniem zwłaszcza dla firm z branży e-commerce oraz kurierskiej.

– Powierzchnie w parkach miejskich są kluczowym ogniwem usprawniającym operacje na linii e-sklep – firma kurierska – konsument. Znacząco ułatwiają dystrybucję towarów na etapie tzw. ostatniej mili i maksymalnie skracają czas dostawy przesyłek do odbiorcy. Bez wątpienia, Kraków z dużą liczbą mieszkańców (800 tys.) i bogatym rynkiem zbytu musi budzić zainteresowanie tych firm, zwłaszcza w dobie szybkiego rozwoju e-commerce oraz wielokanałowych strategii sprzedaży. Skrócenie łańcucha dostaw to obecnie priorytet wielu firm logistycznych – wyjaśnia Marek Dobrzycki, dyrektor zarządzający w Panattoni.

W tej chwili InPost zajmuje już blisko 30 000 m kw. nowoczesnej powierzchni magazynowej dostarczonej przez Panattoni m.in. w Toruniu, Szczecinie, Opolu czy Olsztynie. W tym kwartale obejmie kolejne w A2 East Warsaw Park (8200 m kw.), Panattoni Park Lublin III (8100 m kw.), Panattoni Park Bydgoszcz II (2470 m kw.) oraz Panattoni Park Białystok II (8500 m kw.).

City Logistics Kraków I powstanie w stolicy Małopolski przy ul. Cementowej. Będzie podlegać certyfikacji w systemie BREEAM” na poziomie „Very Good.” Tuż przy parku znajduje się pętla tramwajowa i autobusowa, co znacząco ułatwi dojazd pracownikom. Dodatkowo z parkiem sąsiaduje węzeł trasy S7, łączącej Kraków z Warszawą i Trójmiastem. Szybko można stąd też dotrzeć do autostrady A4, biegnącej od granicy niemieckiej, przez Górny Śląsk po granicę z Ukrainą.

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C