Inwestycje Trans Polonia

C

26-04-2016

Grupa Kapitałowa Trans Polonia, operująca na rynku płynnych przewozów produktów chemicznych, spożywczych oraz mas bitumicznych i paliw, dysponuje obecnie jeszcze większymi możliwościami realizacji potrzeb klientów. Ma to związek m.in. z nabyciem spółki Orlen Transport S.A. należącej wcześniej do Grupy PKN Orlen.       W wyniku zamknięcia tej transakcji 29 lutego br. Trans Polonia stała się właścicielem 100% akcji spółki ORLEN Transport S.A., która w ramach Grupy otrzymała nową nazwę OTP S.A. Zakupiona przez TPG spółka jest wyłącznym dystrybutorem paliw do 2200 stacji benzynowych koncernu PKN Orlen na terenie całego kraju. Zatrudnia blisko 600 osób, dysponuje flotą ponad 200 składów cysternowych i osiąga przychody roczne na poziomie 129 mln zł. Grupa Kapitałowa Trans Polonia działa w obszarze transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych, spożywczych, mas bitumicznych i paliw. W zakresie świadczonych usług współpracuje z podmiotami z całej Europy. Po włączeniu OTP do Grupy Trans Polonia liczba zatrudnionych osób wzrosła do blisko 700, a flota rozrosła się do ponad 400 nowoczesnych pojazdów specjalistycznych. Nabycie OTP wpisuje się w strategię Grupy opartą na konsekwentnym rozwoju. Kolejny krok planowany jest już wkrótce. TPG prowadzi rozmowy w sprawie zakupu bliźniaczej spółki Orlen Transport o nazwie PetroTrans s.r.o zlokalizowanej w Czechach.  

Trans Polonia inwestycje 1Grupa Kapitałowa Trans Polonia, operująca na rynku płynnych przewozów produktów chemicznych, spożywczych oraz mas bitumicznych i paliw, dysponuje obecnie jeszcze większymi możliwościami realizacji potrzeb klientów. Ma to związek m.in. z nabyciem spółki Orlen Transport S.A. należącej wcześniej do Grupy PKN Orlen.

 

 

 

W wyniku zamknięcia tej transakcji 29 lutego br. Trans Polonia stała się właścicielem 100% akcji spółki ORLEN Transport S.A., która w ramach Grupy otrzymała nową nazwę OTP S.A. Zakupiona przez TPG spółka jest wyłącznym dystrybutorem paliw do 2200 stacji benzynowych koncernu PKN Orlen na terenie całego kraju. Zatrudnia blisko 600 osób, dysponuje flotą ponad 200 składów cysternowych i osiąga przychody roczne na poziomie 129 mln zł.

Grupa Kapitałowa Trans Polonia działa w obszarze transportu i logistyki płynnych surowców chemicznych, spożywczych, mas bitumicznych i paliw. W zakresie świadczonych usług współpracuje z podmiotami z całej Europy. Po włączeniu OTP do Grupy Trans Polonia liczba zatrudnionych osób wzrosła do blisko 700, a flota rozrosła się do ponad 400 nowoczesnych pojazdów specjalistycznych.

Nabycie OTP wpisuje się w strategię Grupy opartą na konsekwentnym rozwoju. Kolejny krok planowany jest już wkrótce. TPG prowadzi rozmowy w sprawie zakupu bliźniaczej spółki Orlen Transport o nazwie PetroTrans s.r.o zlokalizowanej w Czechach.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C