Jacek Machocki nowym prezesem Pekaes

C

06-04-2010

  {modal href="/images/stories/aktualnosci/jmachocki_big.jpg"} {/modal}25 marca Krzysztof Zdziarski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Pekaesu. Rada Nadzorcza przyjęła tę rezygnację i powołała na nowego prezesa zarządu Pekaes Jacka Machockiego. Jacek Machocki objął stanowisko 1 kwietnia. Zakończona sukcesem restrukturyzacja Pekaesu to bez wątpienia zasługa profesjonalizmu i pracy Krzysztofa Zdziarskiego - Dziś Pekaes to firma nowoczesna, o zdrowych podstawach finansowych, zdolna do konkurowania z największymi graczami na polskim rynku - mówi Dariusz Mioduski, przewodniczący Rady Nadzorczej Pekaes       - Przed nami jednak kolejne wyzwania - budowa długofalowej strategii oraz zdefiniowanie docelowej pozycji spółki w szeroko rozumianej branży logistyki. Jestem przekonany, że pod kierownictwem pana Jacka Machockiego, jednego z najlepszych ekspertów w Polsce Pekaes zyska nową jakość. W ciągu najbliższych tygodni Rada Nadzorcza zatwierdzi i zaprezentuje rynkowi strategię na lata 2010-2012. Liczę, że koncentracja na budowaniu wartości firmy dla rynku, akcjonariuszy i pracowników przyniesie wymierne efekty - dodaje Dariusz Mioduski. Jacek Machocki ukończył ekonomikę transportu na Wydziale Handlu Wewnętrznego oraz finanse w handlu zagranicznym na Wydziale Handlu Zagranicznego SGH. Ukończył także szkolenia z zakresu zarządzania w kraju i zagranicą, między innymi Planowanie i zarządzanie strategiczne (Duke University - USA), Zarządzanie logistyczne (Chalmers Universityn of Technology - Goteborg/Szwecja), Strategie w działaniu ( Stanford University - USA). Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu zarządzania, strategii biznesu, projektowania, wdrażania i zarządzania łańcuchami i sieciami logistycznymi. Karierę zawodową zaczynał w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie pracował w Pekaes Auto Transport SA. W roku 1990 stworzył pierwszą w Polsce firmę z udziałem kapitału zagranicznego w branży transportowej, którą zarządzał nieprzerwanie do roku 2004, przeprowadzając ją z sukcesem przez kolejne etapy rozwoju i fuzje. Stworzony przez niego Scanspol, zmienił się w Scansped, a następnie stał się fundamentem Schenkera. Od października 2004 roku jest partnerem w DGL Polska Sp. z o.o. Jacek Machocki wielokrotnie współpracował z Pekaes przy różnego rodzaju projektach.

 

{modal href=”/images/stories/aktualnosci/jmachocki_big.jpg”}

{/modal}25 marca Krzysztof Zdziarski złożył rezygnację ze stanowiska prezesa zarządu Pekaesu. Rada Nadzorcza przyjęła tę rezygnację i powołała na nowego prezesa zarządu Pekaes Jacka Machockiego. Jacek Machocki objął stanowisko 1 kwietnia.

PROMOCJA

PROMOCJA


Zakończona sukcesem restrukturyzacja Pekaesu to bez wątpienia zasługa profesjonalizmu i pracy Krzysztofa Zdziarskiego – Dziś Pekaes to firma nowoczesna, o zdrowych podstawach finansowych, zdolna do konkurowania z największymi graczami na polskim rynku – mówi Dariusz Mioduski, przewodniczący Rady Nadzorczej Pekaes

 

 

 

– Przed nami jednak kolejne wyzwaniabudowa długofalowej strategii oraz zdefiniowanie docelowej pozycji spółki w szeroko rozumianej branży logistyki. Jestem przekonany, że pod kierownictwem pana Jacka Machockiego, jednego z najlepszych ekspertów w Polsce Pekaes zyska nową jakość. W ciągu najbliższych tygodni Rada Nadzorcza zatwierdzi i zaprezentuje rynkowi strategię na lata 2010-2012. Liczę, że koncentracja na budowaniu wartości firmy dla rynku, akcjonariuszy i pracowników przyniesie wymierne efekty – dodaje Dariusz Mioduski.


Jacek Machocki ukończył ekonomikę transportu na Wydziale Handlu Wewnętrznego oraz finanse w handlu zagranicznym na Wydziale Handlu Zagranicznego SGH. Ukończył także szkolenia z zakresu zarządzania w kraju i zagranicą, między innymi Planowanie i zarządzanie strategiczne (Duke University – USA), Zarządzanie logistyczne (Chalmers Universityn of Technology – Goteborg/Szwecja), Strategie w działaniu ( Stanford University – USA). Posiada doświadczenie w projektowaniu i wdrażaniu rozwiązań z zakresu zarządzania, strategii biznesu, projektowania, wdrażania i zarządzania łańcuchami i sieciami logistycznymi. Karierę zawodową zaczynał w Instytucie Transportu Samochodowego, następnie pracował w Pekaes Auto Transport SA. W roku 1990 stworzył pierwszą w Polsce firmę z udziałem kapitału zagranicznego w branży transportowej, którą zarządzał nieprzerwanie do roku 2004, przeprowadzając ją z sukcesem przez kolejne etapy rozwoju i fuzje. Stworzony przez niego Scanspol, zmienił się w Scansped, a następnie stał się fundamentem Schenkera. Od października 2004 roku jest partnerem w DGL Polska Sp. z o.o. Jacek Machocki wielokrotnie współpracował z Pekaes przy różnego rodzaju projektach.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C