Jak COVID-19 wpłynął na działalność flot komercyjnych w Polsce?

C

26-04-2020


To oczywiste, że COVID-19 poważnie wpłynął na mobilność przedsiębiorstw w Polsce. Ale jak bardzo odbiło się to na aktywności flot?

Webfleet Solutions świadczy usługi z zakresu zarządzania flotą dla ponad 50 000 klientów, pobierając dane z blisko miliona pojazdów. Są wśród nich samochody ciężarowe, autobusy, dostawcze i zwykłe pojazdy osobowe, wykorzystywane w działalności gospodarczej, takiej jak transport, dystrybucja, dostawy do domu, usługi serwisowe, usługi ochrony, służby ratunkowe i wiele innych.

Analiza mobilności flot od 17 lutego 2020 r. przeprowadzona przez platformę Webfleet wskazuje na duże spadki aktywności w okresie Wielkanocy, co wiąże się z dniami wolnymi od pracy. Po zamknięciu granic 15 marca liczba wykonanych podróży spadła o 25%. Raptownie zmniejszyła się w okresie świąt, po czym natychmiast wróciła do poziomu przedświątecznego.

Tygodniowa liczba przejechanych kilometrów oraz godzin spędzonych w trasie zaczęła spadać dopiero po 23 marca i do 17 kwietnia zmniejszyła się odpowiednio do 55 i 53% poziomu normalnej działalności.

 

 

 

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C