Już za dwa tygodnie w Polsce zacznie obowiązywać system elektronicznej opłaty drogowej. Dla branży transportowej oznacza to początek sporych zmian, dlatego temat elektronicznego myta, oraz jego wpływ na koszty funkcjonowania firmy transportowej budzi wśród przedsiębiorców spore zainteresowanie. Pierwsze z cyklu spotkań “Jak poradzić sobie z polskim mytem?” potwierdziło potrzebę informowania, szkolenia i pogłębiania wiedzy o tym temacie.
W czwartek 16 czerwca w Gliwicach odbyło się pierwsze z cyklu trzech spotkań “Jak poradzić sobie z polskim mytem?”, organizowanych przez redakcję miesięczników TSL Biznes oraz Truck & Van, we współpracy z partnerami – DB Schenker, DKV Card, DAF Trucks Polska, Michelin Polska oraz portalem etransport.pl i Giełdą TRANS. Ponad pięćdziesięciu uczestników bezpłatnego spotkania miało okazję poznać bliżej system elektronicznego myta w Polsce: zarówno zasady jego użytkowania, metody efektywnego poradzenia sobie z tym zagadnieniem, ale też i następstwa nieodpowiedniego przygotowania się do elektronicznego myta.
Elektroniczna opłata drogowa w niedalekiej przyszłości oznaczać będzie wzrost kosztów funkcjonowania firmy transportowej oraz dodatkowe obowiązki i formalności, dlatego naturalnym uzupełnieniem programu spotkań było poszukiwanie skutecznych, a nie zawsze oczywistych dróg do ograniczania kosztów działalności transportowej. Dzięki prezentacjom partnerów spotkań przedsiębiorcy transportowi mogli przekonać się, że wybór właściwych rozwiązań organizacyjnych i technicznych przynosi wymierne korzyści, zwłaszcza jeśli spojrzymy na nie w bardziej długofalowej perspektywie i uwzględnimy również często zapominane i pomijane aspekty.
Kolejne spotkania “Jak poradzić sobie z polskim mytem?” już we wtorek, 21 czerwca w Łodzi oraz w środę, 29 czerwca w Ożarowie pod Warszawą. Przewoźnicy i transportowcy zainteresowani udziałem w spotkaniach mają jeszcze szansę na zgłoszenie, poprzez stronę www.tsl-biznes.pl/spotkania. Przypominamy, że udział w spotkaniu jest bezpłatny.