Jak wygląda współpraca firm Dachser i Gentherm?

C

27-02-2017

Dachser w ramach działań dla Gentherm dostarcza komponenty do nagrzewnic samochodowych z Hamburga do Chin. Transport drogą morską odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych, by zapewnić sprawną koordynację całego łańcucha dostaw.   Dostawy surowców są częścią codziennych operacji w Gentherm, firmie wprowadzającej na rynki zaawansowane urządzenia termoelektryczne, i stanowią podstawę sprawnego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Różnego rodzaju elementy elektroniczne, przewody, nagrzewnice i klimatyzatory stosowane w fotelach samochodów są wysyłane z fabryk w Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech czy na Ukrainie za pośrednictwem drogowej sieci logistycznej Dachser do najbliższego portu, np. w Hamburgu, gdzie spakowane w kontenery oczekują na dalszy przewóz. Częstym celem ich podróży jest Tianjin w Chinach, skąd po przeładowaniu na ciężarówki docierają do zakładu produkcyjnego w Langfang.   Zespół Dachser Air & Sea Logistics w Monachium we współpracy z działem Road Logistics każdego miesiąca koordynuje transport ponad 1100 przesyłek tylko z samej Europy do zakładów produkcyjnych Gentherm po drugiej stronie globu.   „Jest to sytuacja, do której w żadnym wypadku nie możemy dopuścić. Jesteśmy zależni od regularnych częstotliwości dostaw" mówi Matthew Pisani, Global Transportation Manager w firmie Gentherm, wskazując swoje oczekiwania wobec partnera logistycznego Dachser.   Dochowanie punktualności dostaw nie zawsze jest jednak łatwe, zwłaszcza gdy pojawiają się niespodziewane sytuacje i problemy, takie jak choćby ogłoszenie bankructwa przez największego operatora logistycznego w południowej Korei - Hanjin Shipping, czy nieoczekiwane strajki w portach morskich i na lotniskach.   „Ze względu na możliwość wystąpienia takich sytuacji opieramy się na elastycznym usługodawcy, który potrafi wręcz z wyprzedzeniem odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby"  mówi Matthew Pisani podkreślając, że aktywne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi jest dla niego kluczowe.

DACHSER GenthermDachser w ramach działań dla Gentherm dostarcza komponenty do nagrzewnic samochodowych z Hamburga do Chin. Transport drogą morską odbywa się w ściśle określonych ramach czasowych, by zapewnić sprawną koordynację całego łańcucha dostaw.

 

Dostawy surowców są częścią codziennych operacji w Gentherm, firmie wprowadzającej na rynki zaawansowane urządzenia termoelektryczne, i stanowią podstawę sprawnego funkcjonowania całego przedsiębiorstwa. Różnego rodzaju elementy elektroniczne, przewody, nagrzewnice i klimatyzatory stosowane w fotelach samochodów są wysyłane z fabryk w Niemczech, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech czy na Ukrainie za pośrednictwem drogowej sieci logistycznej Dachser do najbliższego portu, np. w Hamburgu, gdzie spakowane w kontenery oczekują na dalszy przewóz. Częstym celem ich podróży jest Tianjin w Chinach, skąd po przeładowaniu na ciężarówki docierają do zakładu produkcyjnego w Langfang.

 

Zespół Dachser Air & Sea Logistics w Monachium we współpracy z działem Road Logistics każdego miesiąca koordynuje transport ponad 1100 przesyłek tylko z samej Europy do zakładów produkcyjnych Gentherm po drugiej stronie globu.

 

„Jest to sytuacja, do której w żadnym wypadku nie możemy dopuścić. Jesteśmy zależni od regularnych częstotliwości dostaw” mówi Matthew Pisani, Global Transportation Manager w firmie Gentherm, wskazując swoje oczekiwania wobec partnera logistycznego Dachser.

 

Dochowanie punktualności dostaw nie zawsze jest jednak łatwe, zwłaszcza gdy pojawiają się niespodziewane sytuacje i problemy, takie jak choćby ogłoszenie bankructwa przez największego operatora logistycznego w południowej Korei – Hanjin Shipping, czy nieoczekiwane strajki w portach morskich i na lotniskach.

 

„Ze względu na możliwość wystąpienia takich sytuacji opieramy się na elastycznym usługodawcy, który potrafi wręcz z wyprzedzeniem odpowiadać na wszystkie nasze potrzeby”  mówi Matthew Pisani podkreślając, że aktywne zarządzanie sytuacjami kryzysowymi jest dla niego kluczowe.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C