Jak wyglądała “Logistyka w teorii i praktyce”?

C

01-05-2011

  W dniach  1-3.04.2011 w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu odbyła się  konferencja "Logistyka w teorii i praktyce" zorganizowana przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. W konferencji udział wzięły Koła Naukowe: "Logitor" z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz "Pro&Log" z Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.   Pierwszy dzień konferencji podzielony był na dwa bloki tematyczne: pierwszy dotyczył logistyki w teorii  - poświęcony był na referaty członków kół naukowych, zaś drugi związany był  z logistyką w praktyce który zrealizowali  p. Dariusz Mierkiewicz z firmy Uni-Logistics oraz p. Beata Szczygieł z firmy C.Hartwig Gdynia S.A.  Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia prezesa Naukowego Koła Logistyki UG: Adriana Chełstowskiego, który przedstawił działalność oraz cele  NKL UG.   Pierwszy referat pt. "Rynek usług logistycznych w teorii i praktyce" przedstawiły: Hanna Smolińska oraz Judyta Borek z NKL UG. Jako drugie zaprezentowało się koło "Logitor" z Torunia. Referat mgr Jagody Jakubowskiej pt. "Lokalizacja toruńskich hipermarketów Real i Careefour jako czynnik wpływający na decyzje zakupowe konsumentów." przedstawiła Marta Klonowska. Pierwszy blok zamknęła prezentacja Pawła Zielaznego z WSB z Bydgoszczy pt.: "Rozwiązania stosowane w transporcie ciężkim i problemy z nim związane." W ramach drugiego bloku, dr Leszk Reszka mówił na temat układania planów zajęć w kontekście logistyki. Prelegenci, mając na uwadze umiejscowienie konferencji postanowili skupić się na zagadnieniach związanych z transportem morskim, w szczególności transportem kontenerów.                   Ostatniego dnia dzięki uprzejmości pana Dariusza Mierkiewicza z firmy Uni-Logistics uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia terminalu GTC, gdzie zapoznali się z organizacją terminalu kontenerowego.

 

W dniach  1-3.04.2011 w Stacji Morskiej Uniwersytetu Gdańskiego na Helu odbyła się  konferencja “Logistyka w teorii i praktyce” zorganizowana przez Naukowe Koło Logistyki Uniwersytetu Gdańskiego. W konferencji udział wzięły Koła Naukowe: “Logitor” z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz “Pro&Log” z Wyższej Szkoły Bankowej w Bydgoszczy.

 

Pierwszy dzień konferencji podzielony był na dwa bloki tematyczne: pierwszy dotyczył logistyki w teorii  – poświęcony był na referaty członków kół naukowych, zaś drugi związany był  z logistyką w praktyce który zrealizowali  p. Dariusz Mierkiewicz z firmy Uni-Logistics oraz p. Beata Szczygieł z firmy C.Hartwig Gdynia S.A.  Konferencja rozpoczęła się od wystąpienia prezesa Naukowego Koła Logistyki UG: Adriana Chełstowskiego, który przedstawił działalność oraz cele  NKL UG.

 

Pierwszy referat pt. “Rynek usług logistycznych w teorii i praktyce” przedstawiły: Hanna Smolińska oraz Judyta Borek z NKL UG. Jako drugie zaprezentowało się koło “Logitor” z Torunia. Referat mgr Jagody Jakubowskiej pt. “Lokalizacja toruńskich hipermarketów Real i Careefour jako czynnik wpływający na decyzje zakupowe konsumentów.” przedstawiła Marta Klonowska. Pierwszy blok zamknęła prezentacja Pawła Zielaznego z WSB z Bydgoszczy pt.: “Rozwiązania stosowane w transporcie ciężkim i problemy z nim związane.” W ramach drugiego bloku, dr Leszk Reszka mówił na temat układania planów zajęć w kontekście logistyki. Prelegenci, mając na uwadze umiejscowienie konferencji postanowili skupić się na zagadnieniach związanych z transportem morskim, w szczególności transportem kontenerów.

 

                Ostatniego dnia dzięki uprzejmości pana Dariusza Mierkiewicza z firmy Uni-Logistics uczestnicy mieli możliwość zwiedzenia terminalu GTC, gdzie zapoznali się z organizacją terminalu kontenerowego.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C