Jak wysłać teczkę z dokumentami?

C

23-12-2016

Wysłanie teczki z dokumentami, np. świadectwami pracy, rachunkami, czy też innymi pismami, może odbyć się z wykorzystaniem usługi kurierskiej. Czy jednak trzeba przy nadawaniu paczki wspominać, co też znajduje się w teczce? Czy można ją wysłać jako zwykłą, lekką przesyłkę?       Jak nadać paczkę DHL? DHL Parcel dla klientów indywidualnych przygotował specjalną ofertę na wysyłkę lekkich paczek. Jest to Pakiet Super Lekki, w cenie 16,90 zł brutto i dotyczy przesyłek wysyłanych w kopercie lub foliopaku firmowym DHL. Co istotne, waga nadawanej paczki w takim pakiecie nie może przekroczyć 1 kg, zaś suma boków najdłuższego i najkrótszego maksymalnie może wynieść 35 cm. Jest to przesyłka bezpłatnie ubezpieczona do wartości 6500 zł przez firmę DHL Parcel. W przypadku paczek o większej wartości klient powinien skorzystać z nadania paczki DHL w ofercie standardowej, w przesyłce do 31,5 kg.   Nadawanie przesyłki DHL Parcel Wiedząc już, jak nadać paczkę DHL w ramach pakietów promocyjnych DHL Parcel, można przystąpić do załatwiania wszelkich formalności z tym związanych. Na stronie www.dhl24.com.pl po wybraniu określonego pakietu, należy wypełnić formularz elektroniczny, podając nazwę pakietu oraz wybór usług dodatkowych, z jakich nadawca chce skorzystać. Może wybrać płatne pobranie i zwrot należności w cenie 10 zł brutto oraz Informację do odbiorcy przed doręczeniem w cenie 4 zł brutto. Usługa dodatkowa w postaci ubezpieczenia przesyłki jest darmowa, a klient powinien wpisać w formularzu elektronicznym wyłącznie wartość wysyłanej przesyłki. Następnie nadawca określa sposób nadania - osobiste w Parcelshop lub w Punkcie Obsługi Klienta w DHL albo płatny 10 zł brutto odbiór przesyłki przez Kuriera DHL pod wskazanym adresem. Wybiera się też osobę płatnika - nadawcę lub odbiorcę oraz sposób płatności. W formularzu klient automatycznie otrzymuje ostateczną sumę netto i brutto do zapłaty za nadawaną paczkę. W kolejnym kroku trzeba podać, w jakich godzinach i po jakim adresem ma zostać odebrana przesyłka przez kuriera DHL, jeśli taki tryb nadania został wybrany przez klienta. Trzeba także podać wszelkie niezbędne do doręczenia dane adresowe nadawcy i odbiorcy paczki, aby mogła ona zostać bezproblemowo dostarczona w założonym uprzednio terminie. Na koniec można wydrukować wycenę nadania przesyłki w DHL Parcel.   Ograniczenia usług kurierskich Należy pamiętać, że DHL Parcel nie przyjmie do dostarczenia przesyłek zawierających gotówkę, papiery wartościowe, inne dokumenty o charakterze płatniczym, czy towary, które naruszałyby przepisy prawa, a w szczególności prawa przewozowego lub prawa pocztowego.

1930867Wysłanie teczki z dokumentami, np. świadectwami pracy, rachunkami, czy też innymi pismami, może odbyć się z wykorzystaniem usługi kurierskiej. Czy jednak trzeba przy nadawaniu paczki wspominać, co też znajduje się w teczce? Czy można ją wysłać jako zwykłą, lekką przesyłkę?

 

 

 

Jak nadać paczkę DHL?

DHL Parcel dla klientów indywidualnych przygotował specjalną ofertę na wysyłkę lekkich paczek. Jest to Pakiet Super Lekki, w cenie 16,90 zł brutto i dotyczy przesyłek wysyłanych w kopercie lub foliopaku firmowym DHL. Co istotne, waga nadawanej paczki w takim pakiecie nie może przekroczyć 1 kg, zaś suma boków najdłuższego i najkrótszego maksymalnie może wynieść 35 cm. Jest to przesyłka bezpłatnie ubezpieczona do wartości 6500 zł przez firmę DHL Parcel. W przypadku paczek o większej wartości klient powinien skorzystać z nadania paczki DHL w ofercie standardowej, w przesyłce do 31,5 kg.

 

Nadawanie przesyłki DHL Parcel

Wiedząc już, jak nadać paczkę DHL w ramach pakietów promocyjnych DHL Parcel, można przystąpić do załatwiania wszelkich formalności z tym związanych. Na stronie www.dhl24.com.pl po wybraniu określonego pakietu, należy wypełnić formularz elektroniczny, podając nazwę pakietu oraz wybór usług dodatkowych, z jakich nadawca chce skorzystać. Może wybrać płatne pobranie i zwrot należności w cenie 10 zł brutto oraz Informację do odbiorcy przed doręczeniem w cenie 4 zł brutto. Usługa dodatkowa w postaci ubezpieczenia przesyłki jest darmowa, a klient powinien wpisać w formularzu elektronicznym wyłącznie wartość wysyłanej przesyłki.

Następnie nadawca określa sposób nadania – osobiste w Parcelshop lub w Punkcie Obsługi Klienta w DHL albo płatny 10 zł brutto odbiór przesyłki przez Kuriera DHL pod wskazanym adresem. Wybiera się też osobę płatnika – nadawcę lub odbiorcę oraz sposób płatności.
W formularzu klient automatycznie otrzymuje ostateczną sumę netto i brutto do zapłaty za nadawaną paczkę.

W kolejnym kroku trzeba podać, w jakich godzinach i po jakim adresem ma zostać odebrana przesyłka przez kuriera DHL, jeśli taki tryb nadania został wybrany przez klienta. Trzeba także podać wszelkie niezbędne do doręczenia dane adresowe nadawcy i odbiorcy paczki, aby mogła ona zostać bezproblemowo dostarczona w założonym uprzednio terminie. Na koniec można wydrukować wycenę nadania przesyłki w DHL Parcel.

 

Ograniczenia usług kurierskich

Należy pamiętać, że DHL Parcel nie przyjmie do dostarczenia przesyłek zawierających gotówkę, papiery wartościowe, inne dokumenty o charakterze płatniczym, czy towary, które naruszałyby przepisy prawa, a w szczególności prawa przewozowego lub prawa pocztowego.

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C