Jak zmienić pre-paid na post-paid

C

29-08-2011

Wielu przewoźników dokonało rejestracji w systemie viaTOLL metodą pre-paid, czyli przedpłaty. Wielu chciałoby jednak przejść na wygodniejszą i bezpieczniejszą metodę post-paid. Jak tego dokonać? Zmiana metody rozliczeń w systemie viaTOLL za pośrednictwem DKV odbywa się płynnie. W oczekiwaniu na dostarczenie nowych urządzeń viaBOX dla rozliczeń w trybie odroczonym (post-paid), firmy mogą nadal korzystać z urządzeń wypożyczonych w systemie przedpłaconym (pre-paid).   Wielu przewoźników dokonało rejestracji w systemie viaTOLL metodą pre-paid, czyli przedpłaty. Polega ona na wpłacie kaucji i doładowaniu urządzenia viaBOX w jednym z 223 punktów viaTOLL na terenie kraju. Obsługa konta przedpłaconego wymaga jednak od firmy dużej dyscypliny finansowej. Kierowcy muszą na bieżąco obserwować sygnały urządzenia viaBOX. Stan konta musi być często uzupełniany w punktach obsługi lub przelewami bankowymi, a brak środków na koncie oznacza naliczanie wysokich kar pieniężnych. Nie ma też możliwości monitorowania ruchu floty płatnymi odcinkami dróg.Z tego powodu większość przewoźników decyduje się dziś na zmianę metody rozliczeń na post-paid, czyli płatność odroczoną. Można tego dokonać bezpośrednio w viaTOLL, ale tutaj wymagana jest wysoka gwarancja finansowa - np. dla 10 pojazdów to koszt ponad 20 tys. zł. Jedynym pośrednikiem rozliczeń viaTOLL, który nie wymaga przedkładania zabezpieczenia finansowego dla płatności post-paid jest operator kart paliwowych DKV Euro Service. W celu rejestracji w systemie post-paid wystarczy wysłać do DKV podpisany komplet dokumentów, zamieszczony na stronie www.info-myto.pl. Co ważne, urządzenia pre-paid zainstalowane w pojazdach są aktywne aż do momentu podmienienia ich na nowe viaBOXy (działające już w trybie post-paid) - niezależnie od tego, czy pierwsza rejestracja w systemie e-myta była dokonywana bezpośrednio w punkcie viaTOLL czy poprzez DKV. Urządzenia post-paid należy samodzielnie odebrać w jednym z punktów viaTOLL. Ich lista, wraz ze wskazaniem położenia na mapie, znajduje się w załączeniu. Kaucja za stare viaBOXy zostanie zwrócona, podobnie jak niewykorzystana kwota doładowań.Więcej o sposobach płynnej zmiany oraz o porównaniu obu metod płatności przeczytacie we wrześniowym TSL Biznes 9/2011.Zapraszamy do lektury.  


mytoWielu przewoźników dokonało rejestracji w systemie viaTOLL metodą pre-paid, czyli przedpłaty. Wielu chciałoby jednak przejść na wygodniejszą i bezpieczniejszą metodę post-paid. Jak tego dokonać? Zmiana metody rozliczeń w systemie viaTOLL za pośrednictwem DKV odbywa się płynnie. W oczekiwaniu na dostarczenie nowych urządzeń viaBOX dla rozliczeń w trybie odroczonym (post-paid), firmy mogą nadal korzystać z urządzeń wypożyczonych w systemie przedpłaconym (pre-paid).

 

PROMOCJA

PROMOCJA

Wielu przewoźników dokonało rejestracji w systemie viaTOLL metodą pre-paid, czyli przedpłaty. Polega ona na wpłacie kaucji i doładowaniu urządzenia viaBOX w jednym z 223 punktów viaTOLL na terenie kraju. Obsługa konta przedpłaconego wymaga jednak od firmy dużej dyscypliny finansowej. Kierowcy muszą na bieżąco obserwować sygnały urządzenia viaBOX. Stan konta musi być często uzupełniany w punktach obsługi lub przelewami bankowymi, a brak środków na koncie oznacza naliczanie wysokich kar pieniężnych. Nie ma też możliwości monitorowania ruchu floty płatnymi odcinkami dróg.Z tego powodu większość przewoźników decyduje się dziś na zmianę metody rozliczeń na post-paid, czyli płatność odroczoną. Można tego dokonać bezpośrednio w viaTOLL, ale tutaj wymagana jest wysoka gwarancja finansowa – np. dla 10 pojazdów to koszt ponad 20 tys. zł.

Jedynym pośrednikiem rozliczeń viaTOLL, który nie wymaga przedkładania zabezpieczenia finansowego dla płatności post-paid jest operator kart paliwowych DKV Euro Service. W celu rejestracji w systemie post-paid wystarczy wysłać do DKV podpisany komplet dokumentów, zamieszczony na stronie www.info-myto.pl. Co ważne, urządzenia pre-paid zainstalowane w pojazdach są aktywne aż do momentu podmienienia ich na nowe viaBOXy (działające już w trybie post-paid) – niezależnie od tego, czy pierwsza rejestracja w systemie e-myta była dokonywana bezpośrednio w punkcie viaTOLL czy poprzez DKV. Urządzenia post-paid należy samodzielnie odebrać w jednym z punktów viaTOLL. Ich lista, wraz ze wskazaniem położenia na mapie, znajduje się w załączeniu. Kaucja za stare viaBOXy zostanie zwrócona, podobnie jak niewykorzystana kwota doładowań.

Więcej o sposobach płynnej zmiany oraz o porównaniu obu metod płatności przeczytacie we wrześniowym TSL Biznes 9/2011.
Zapraszamy do lektury.

 

Zobacz także

C

Najnowszy numer

C
TSL Biznes 04/2021
Truck & Van 03/2021

Zapisz się do newslettera

C

Czytaj TSL biznes za darmo! Zapisz się do newslettera.

C